Реструктуризація держборгу: Україна виплатила власникам ВВП-варантів більше 200 млн доларів

5 Серпня 2024 21:47

1 серпня український уряд здійснив чергову виплату за державними варантами. Цього разу реструктуризація державного боргу 2015 року обійшлася країні в 200,6 млн доларів. Про це Мінфін повідомив у відповідь на запит Економічної правди.

За даними першоджерела, даний платіж складається з двох частин: платежу за згоду змін умов та відсотки на суму 130,1 млн доларів і відстроченої суми платежу та відсотки на суму 70,5 млн доларів за зростання ВВП у 2021 році – цей платіж Україна мала сплатити власникам варантів у минулому році.

Близько 20% від суми 70,5 млн доларів США повернуться Україні як одній з найбільших власниць цих інструментів. А здійснення платежу за згоду зміни умов випуску варантів (на суму 130,1 млн доларів) дозволить Україні викупити ВВП-варанти за їхньою номінальною вартістю у наступні 3 роки, зазначає Мінфін, передає ЕП.

ВВП-варант – це фінансовий інструмент, пов'язаний із валовим внутрішнім продуктом країни. У сфері державного боргу ВВП-варанти виступають гарантами уряду країни, що передбачають виплати власнику цих інструментів залежно від певних показників національної економіки: чим більшим є темп зростання економіки – тим більшою є виплата.

За підрахунками ЕП, виплата ВВП-варантів у наступному році, 2025-му, стосуватиметься попереднього за теперішнім – 2023 року. Тоді українська економіка зросла на 5,3%.

В умовах відновлення економіки темпи зростання ВВП України можуть перевищувати 4-5% на рік. Це автоматично збільшить розміри виплат за ВВП-варантами. Тож розраховуватися з державним боргом Україна може до 2041 року.

«Доступ до правди»