Від початку війни 10 депутатів перестали зʼявлятись на засіданнях Одеської міської ради

22 Лютого 2024 00:00

Упродовж третього року каденції депутатів Одеської міської ради VIII скликання, що тривав з листопада 2022-го по листопад 2023-го, менше половини засідань сесій відвідали шестеро обранців, а двадцятеро натомість не пропустили жодного.

Як повідомляє Центр публічних розслідувань, про це свідчать результати моніторингу відвідування сесій і депутатської роботи в постійних комісіях, який провели експерти всеукраїнської громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих раді». Дослідження охопило діяльність 61 з 64 депутатів Одеської міської ради. 

Наприкінці третього року повноважень у складі Одеської міської ради відбулись певні зміни: у жовтні 2023 року до лав ЗСУ мобілізувався депутат і за сумісництвом заступник одеського міського голови Олег Бриндак. Ще два депутати — Вадим Терещук та Олена Коробкова — склали повноваження 29 листопада 2023 року. Однак протягом майже всього року повноважень ці депутати виконували свої обов’язки, тож їх не було виключено з річного моніторингу. Водночас з 2021 року не є предметом моніторингу діяльність депутатів Олексія Нагаткіна та Ганни Шабанової, відкликаних Партією Шарія. У вересні 2023 року стало відомо про передчасну смерть депутата Івана Демченка. 

Аналіз експертів базувався на вивченні протоколів засідань ради та комісій, відеотрансляцій засідань, результатів голосування депутатів Одеської міської ради VIII скликання, оприлюднених на офіційному сайті міста або Депутатському порталі. Також були проаналізовані протоколи засідань постійних комісій, надані у відповідь на запит про доступ до публічної інформації Департаментом організації роботи ради.

За період з листопада 2022-го по листопад 2023 року відбулося девʼять пленарних засідань Одеської міської ради

Свою роботу в стінах Одеської міської ради продовжують чотири фракції: "Довіряй ділам", "ЄС", "Слуга народу", "Партія Шарія" і позафракційні депутати, до складу яких входять і депутати від колишньої фракції "ОПЗЖ".

Якщо проаналізувати присутність депутатів на сесіях за третій рік повноважень у розрізі фракцій, то в середньому відсоток відвідуваності сесій представниками трьох фракцій ("Довіряй ділам", "ЄС" та "Слуга народу") складає 71%, позафракційними  депутатами - 68%.

Щодо персонального відвідування депутатами засідань ради, то лише 20 з них не пропустили жодного та мають показник 100% відвідування сесій за період моніторингу: Олександр Авдєєв, Олексій Асауленко, Олександр Байдерін, Анастасія Большедворова, Олег Етнарович, Олексій Єремиця, Ігор Коваль, Володимир Корнієнко, Марина Лозовенко, Ольга Макогонюк, Жанна Мандриченко, Левон Нікогосян, Петро Обухов, Світлана Осауленко, Тетяна Плаксій, Олексій Потапський, Дар’я Рибак, Роман Сеник, Дмитро Танцюра, Сергій Шматько. 

Пропустили лише одне з дев’яти засідань за рік десять депутатів: Андрій Вагапов, Людмила Варавва, Олена Вододюк, Олег Звягін, Михайло Карпенчук, Андрій Кісловський, Ірина Куценко, Олександр Матвєєв, Світлана Попова, Едуард Стась.

Від п’яти до семи засідань сесій відвідали 15 депутатів: Оксана Антонішак, Ігор Батраков, Олег Бриндак, Ірина Головатюк-Юзефпольська, Сергій Данилюк, Наталія Жукова, Олександр Іваницький, Василь Ієремія, Лілія Леонідова, Вадим Мороховський, Сергій Страшний, Андрій Терновський, Сергій Узунов, Олег Філімонов, Олександр Шеремет.

Менше половини засідань сесій відвідали шестеро депутатів: Олена Коробкова та Віктор Наумчак були присутніми лише на двох засіданнях за рік повноважень, а Олександр Едельман, Ольга Квасніцька, Олександра Ковальчук та Юрій Шумахер були на чотирьох засіданнях. 

Загалом з 24 лютого 2022 року десять депутатів перестали з’являтися в стінах ради: Нікіта Авдєєв, Віктор Баранський, Богдан Гіганов, Олена Зефнер, Володимир Іванов, Віталій Саутьонков, Іван Семчук, Вадим Терещук, Ілля Фрейман та Діана Яценко. Нікіта Авдєєв та Ілля Фрейман були присутніми в онлайн-форматі на першій після повномасштабного вторгнення сесії Одеської міської ради 29 червня 2022 року.

Майже такий самий рівень відвідуваності засідань сесій депутати демонстрували й минулого року.

Протягом року сталися зміни в персональному складі постійних комісій міської ради, що вплинуло на можливість повноцінно функціонувати окремим з них.

Постійна комісія з питань регламенту депутатської етики та запобігання корупції фактично припинила свою роботу через вихід з її складу двох депутаток — Світлани Попової та Оксани Антонішак. У складі лишилась тільки її голова Ольга Квасніцька. Тож наразі комісія не може продовжувати роботу, оскільки відповідно до Положення про постійні комісії, "склад постійної комісії не може бути більше ніж 6 депутатів і менш ніж три депутати міської ради".

 

   «Доступ до правди»