296ЖилеБудівництвоПОВТОРНО

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Щербата Наталя Михайлівна, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Щербата Наталя Михайлівна

Доброго дня!
1. Вінницька ОблВійскАдміністрація (ВОВА)
2. Голові ВОВА
21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 70, Телефон: (0432) 59-21-10, Телефон/факс: (0432) 59-21-28, email: [email address], [email address]

звертається: Щербата Наталя Михайлівна, людина з інвалідністю 2 групи, посвідчення водія ВХК 454298, видане 19.08.22 ТСЦ 546
21005, м. Вінниця, житло

296ЖилеБудівництвоПОВТОРНО

Прошу підтвердити отримання цього електронного листа за призначенням відповідно до приписів ст.7 Розділу ІІІ «Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання», затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2014 №1886/5.
Цей письмовий електронний лист підписаний мною електронним (цифровим) підписом (найпоширенішим в практиці), відповідним приписам ст.ст.1.12), 1.13) закону України “Про електронні довірчі послуги”, шляхом додавання до електронних даних, що складають текст листа, даних (інформації) в текстовій електронній формі, – а саме мого власноручного підпису, виконаного особисто мною машинописним способом, у вигляді мого власного прізвища та ініціалів такого вигляду: «Н.М. Щербата».
Місцем мого проживання є житло (квартира) в м. Вінниці з присвоєною адресою, яка є моєю конфіденційною інформацією.
Цей лист містить запити на доступ до офіційних документів=публічної інформації.
Цей лист містить запити на доступ до моїх персональних даних та їх захист.
Цей лист містить заяви, включно про вчинення дій та на отримання інформації, необхідної для реалізації моїх прав людини.
Факти
1. Ще за часів Радянського Союзу закон (зокрема, Основи законодавства Союзу РСР та союзних республік про землю від 13 грудня 1968 року, Основи законодавства Союзу РСР та союзних республік про землю від 28 лютого 1990 року №1251-I) надав землекористувачам та землеволодільцям земельних ділянок усіх цільових призначень право, зокрема, споруджувати ЖИЛІ будинки на цих ділянках. Це право перебралось і в українське національне законодавство: спочатку в Земельний кодекс Української РСР від 18 грудня 1990 року №561-XII, а потім і в чинний дотепер Земельний кодекс незалежної держави Україна від 25 жовтня 2001 року №2768-III у формі його статті 90.1.д) «Права власників земельних ділянок» такого змісту (цитата): «власники земельних ділянок мають право споруджувати ЖИЛІ будинки, виробничі та інші будівлі і споруди». Таке ж право закріплене і в Цивільному кодексі України, і в ряді інших національних законів. Це означає, що щонайменше 55 років (!) кожен українець, наряду з обробкою землі за її цільовим призначенням, має право ще й будувати ЖИТЛОВИЙ будинок на власній землі БУДЬ-ЯКОГО цільового призначення.
1.1. Однак, на практиці це право надається людині ЛИШЕ на землі цільового призначення «Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)», код 02.01 за Класифікацією видів цільового призначення земель (нині скасованою), хоча таких кодів там є аж 114!
1.2. 1.2. На земельній ділянці, призначеній для ведення САДІВНИЦТВА, її власнику не дадуть побудувати собі житло. В м. Вінниці, зокрема, НІКОЛИ не видавались дозволи на будівництво житлового будинку на землі для садівництва, і НІКОЛИ нікому не видавались правовстановлюючі документи на право власності на новозбудований на землі для садівництва житловий будинок. І це всупереч не лише ст. 90.1.д) «Права власників земельних ділянок», і його ст.35.3 «Земельні ділянки для садівництва», яка передбачає: «3. Земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для закладання багаторічних плодових насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо», а й статті 375 «Право власника на забудову земельної ділянки» Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року, №435-IV:
«1. Власник земельної ділянки має право зводити на ній БУДІВЛІ та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам.
2. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно».
1.3. УСІ чиновники в один голос кричать: закон про містобудування цього не дозволяє! навіть паспорт будівельний ніхто не видасть! – ЛИШЕ оформляйте за постановою КМУ від 29 квітня 2015 р. №321 як садовий будинок (навіть якщо він не відповідає критеріям садового), а потім переводьте в житловий! Чи міняйте спочатку цільове призначення землі!
2. З цієї причини ще 09.09.23 через сервіс Доступ до правди я подала до ВОВА листа 230ЖилеБудівництво, в якому, серед іншого, просила надати публічну інформацію та роз'яснення щодо процедури забудови та набуття права власності на житловий будинок на землі для садівництва. Вся переписка за моїм листом розміщена за посиланням https://dostup.pravda.com.ua/request/230....
2.1. Наскільки я розумію, саме в наведеній частині мій лист доручений для вирішення, листом ВОВА від 13.09.23, Управлінню Державної інспекції архітектури та містобудування України у Вінницькій області.
2.2. Встановлені законами строки вирішення мого листа спливли, однак, жодної відповіді та запитаної інформації від Управління Державної інспекції архітектури та містобудування України у Вінницькій області я не отримала. Управління стверджує, що лист ВОВА щодо мого листа їм не надходив, і адреса у них інша – вул. Соборна, 15а.
2.3. Водночас, я отримала листа від Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) з нарізками загальних нормативів щодо забудови, не застосовних до питань мого листа.
2.4. На питання мого листа щодо порядку оформлення первинного права власності на новозбудований житловий будинок на землі для садівництва мені ніхто навіть не відповів.
Вимоги
Відповідно до ст.ст.8, 10 Європейської Конвенції про захист прав людини, ст.ст.1, 2, 6 Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів, ст.ст.32, 34.2 Конституції України, законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних», «Про звернення громадян», ПОВТОРНО прошу надати мені інформацію, необхідну для реалізації та захисту моїх прав людини, мої персональні дані; офіційні документи=публічну інформацію, включно про себе, ЩО СТАНОВИТЬ СУСПІЛЬНИЙ ІНТЕРЕС (є суспільно-необхідною інформацією), забезпечує реалізацію моїх конституційних прав, свобод і обов'язків; необхідну мені для виявлення порушень прав людини, зловживання владою, ризиків для здоров'я людей, і яку я маю намір оприлюднити для суспільства, а саме:
3. ПОВТОРНО – За якою нормативною процедурою власники земельних ділянок можуть споруджувати ЖИЛІ будинки на землях для САДІВНИЦТВА?
3.1. ПОВТОРНО – Якими приписами права врегульоване це питання?
3.2. ПОВТОРНО – Прошу навести авторів, назви, реєстраційні номери та дати реєстрації, джерела інтернет-оприлюднення усіх релевантних приписів права.
4. ПОВТОРНО – Які дії має вчинити людина (ПОКРОКОВО!) для отримання усіх необхідних дозволів для будівництва ЖИЛОГО будинку на земельній ділянці, призначеній для САДІВНИЦТВА?
4.1. ПОВТОРНО – Якими приписами права врегульоване це питання?
4.2. ПОВТОРНО – Прошу навести авторів, назви, реєстраційні номери та дати реєстрації, джерела інтернет-оприлюднення усіх релевантних приписів права.
5. ПОВТОРНО – За якою нормативною процедурою проводиться державна реєстрація ЖИЛОГО будинку, спорудженого на земельній ділянці, призначеній для САДІВНИЦТВА?
5.1. ПОВТОРНО – Якими приписами права врегульоване це питання?
5.2. ПОВТОРНО – Прошу навести авторів, назви, реєстраційні номери та дати реєстрації, джерела інтернет-оприлюднення усіх релевантних приписів права.
6. ПОВТОРНО – Які дії має вчинити людина (ПОКРОКОВО!) для державної реєстрації ЖИЛОГО будинку, спорудженого на земельній ділянці, призначеній для САДІВНИЦТВА?
6.1. ПОВТОРНО – Якими приписами права врегульоване це питання?
6.2. ПОВТОРНО – Прошу навести авторів, назви, реєстраційні номери та дати реєстрації, джерела інтернет-оприлюднення усіх релевантних приписів права.
7. Які документи мають видати людині уповноважені органи на всіх етапах будівництва ЖИЛОГО будинку на земельній ділянці, призначеній для САДІВНИЦТВА?
7.1. Якими приписами права врегульоване це питання?
7.2. Прошу навести авторів, назви, реєстраційні номери та дати реєстрації, джерела інтернет-оприлюднення усіх релевантних приписів права.
8. Які документи має подати людина уповноваженим органам і яким саме органам для державної реєстрації права власності ЖИЛОГО будинку, спорудженого на земельній ділянці, призначеній для САДІВНИЦТВА?
8.1. Якими приписами права врегульоване це питання?
8.2. Прошу навести авторів, назви, реєстраційні номери та дати реєстрації, джерела інтернет-оприлюднення усіх релевантних приписів права.
9. Які документи мають видати людині уповноважені органи і які саме органи при державній реєстрації права власності ЖИЛОГО будинку на земельній ділянці, призначеній для САДІВНИЦТВА?
9.1. Якими приписами права врегульоване це питання?
9.2. Прошу навести авторів, назви, реєстраційні номери та дати реєстрації, джерела інтернет-оприлюднення усіх релевантних приписів права.
10. Які приписи містобудівного законодавства та підзаконних нормативів унеможливлюють, перешкоджають тощо будівництву та узаконенню ЖИЛОГО будинку на земельній ділянці, призначеній для САДІВНИЦТВА?
10.1. Прошу навести авторів, назви, реєстраційні номери та дати реєстрації, джерела інтернет-оприлюднення усіх релевантних приписів права.
11. Які правовстановлюючі документи, технічна документація тощо містять інформацію (і де саме?) про те, що будинок є а) жилим, чи б) садовим?
11.1. Якими приписами права врегульоване це питання?
11.2. Прошу навести авторів, назви, реєстраційні номери та дати реєстрації, джерела інтернет-оприлюднення усіх релевантних приписів права.
12. Вхідний реєстраційний номер та дату вхідної реєстрації цього листа.
13. Належно засвідчену факсимільну копію (фотокопію оригіналу) цього листа з реквізитами його вхідної реєстрації.
14. Для уникнення непорозумінь та різнопрочитань прошу надавати відповіді та запитану інформацію ОКРЕМО на кожний один запит (заяву) цього листа та вказувати, на який саме номер запиту (заяви) в цьому листі надається КОЖНА ОКРЕМА відповідь та інформація.
Відповідно до ст.7 закону України «Про інформацію»: «2. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом».
Порядок засвідчення копій документів визначений Національним стандартом України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації ”Вимоги до оформлювання документів” (ДСТУ 4163-2020).
Відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів:
- слів «Згідно з оригіналом» (без лапок),
- найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища,
- дати засвідчення копії.
У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій».
Приклад:
Згідно з оригіналом
Менеджер із персоналу Особистий підпис Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ
Дата Відбиток печатки
Відмітку про засвідчення копії документа проставляють нижче реквізиту «Підпис» на лицьовому боці останнього аркуша копії документа.
Підпис відповідальної особи засвідчують на документі відбитком печатки організації. Відбиток печатки ставлять так, щоб він охоплював останні кілька літер назви посади особи, яка підписала документ.
За вищевказаним способом засвідчуватись повинна кожна сторінка документа.
Також у випадку, якщо документ складається з кількох сторінок, то копії знімаються зі всіх сторінок, які потім можна засвідчити і у такий спосіб: прошити разом, напис ”Копія” ставиться на першій із прошитих сторінок, кінчики ниток має бути заклеєно клаптиком паперу так, щоб нитки виглядали з-під цього паперу. Обов’язково зверху цього паперу робиться напис: ”Пронумеровано і прошнуровано (кількість аркушів цифрою і прописом) аркушів”, вказується посада особи, яка завіряє копію, її підпис, прізвище, ініціали й дата. Все це скріплюється печаткою таким чином, щоб частина відбитку була проставлена на приклеєному клаптику паперу, а частина - на самому аркуші копії документа.
Різні документи, які не складають єдиного цілісного документу, між собою не зшиваються.
Відповідь та запитану інформацію в оригіналах чи в цифрових (електронних) факсимільних копіях (фотокопіях з оригіналів) – сканованих копіях документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів), належно засвідчених відповідно до приписів пункту 5.26 ДСТУ 4163-2020, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 01.07.2020 №144, прошу надати мені на електронну адресу, з якої отриманий цей лист. Я не даю згоди на використання будь-яких інших моїх контактних даних для мети комунікації за цим листом.
31.10.23
Підпис: Н.М. Щербата
З повагою,

Щербата Наталя Михайлівна

Доступ до публічної інформації, Вінницька обласна державна адміністрація

1 Attachment

[Subject only] відповідь на запит №232-запит/10.23 RE: Інформаційний запит - 296ЖилеБудівництвоПОВТОРНО

показати цитоване

Сектор звернень громодян,

1 Attachment

Вінницька обласна державна адміністрація

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]