Атестація вчителів, що успішно пройшли сертифікацію 2020

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Світлана Варакута, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Світлана Варакута

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

На підставі Закону України «Про звернення громадян», який надає право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання інформації, прошу надати наступні роз’ясненння:
Застосування результатів сертифікації для атестації.
Згідно Закону України ,,Про освіту''.
Стаття 51. Сертифікація педагогічних працівників
П.4. За результатами успішного проходження сертифікації педагогічному працівнику видається сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником.
Далі - Закон України ,,Про повну загальну середню освіту''
Стаття 49. Сертифікація педагогічних працівників
7. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання.
Саме успішне проходження сертифікації педагогічним працівником є підставою для присвоєння йому кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання, без жодних додаткових умов, без посилання на певні пункти Типового положення про атестацію. Тобто саме по собі успішне проходження дає право і є підставою на зазначені преференції.
І останній документ - це Положення про сертифікацію
Визначення результатів сертифікації та видача сертифікатів
п. 40. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової (позачергової) атестації педагогічним працівником з присвоєнням йому наступної категорії педагогічного працівника або підтвердженням наявної вищої категорії.
Документи я розмістила у послідовності їх дії: Закон України «Про освіту»-Закон України «Про повну загальну середню освіту»- Постанова КМУ від 27.12.2018 №1190 «Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників»
Є ще один документ, в якому жодної згадки про сертифікацію, але, який, виявляється, є головним і визначальним у атестації педагогічних працівників, що успішно пройшли сертифікацію, - це Наказ МОН № 930 від 06.10.10 року «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників'', де говориться про необхідність написання заяв на позачергову атестацію до 10 жовтня. В юридичній послідовності, серед наведених документів, Наказ на найнижчому щаблі, тобто мав би підпорядковуватися Законам та Положенню про сертифікацію.
В чому ж суперечності?
Через те, що я не була впевнена в отриманні сертифіката про успішне проходження сертифікації 2020р. , я не подала заяву на позачергову атестацію у 2020/2021 н. р. до 10 жовтня 2020р.
Але, отримавши сертифікат, я набула право на позачергову атестацію згідно п.40 Положення про сертифікацію і хочу скористатися цим правом в поточному навчальному році. Все було б добре, якби не вимога Типового положення про атестацію педкадрів щодо подання заяви до 10 жовтня, на яку посилається адміністрація школи.
Варто зазначити, що в минулому році МОН України своїм листом № 1/9-772 від 19 грудня 2019 року «Щодо результатів сертифікації вчителів початкових класів у 2019 році» дозволило написати таку заяву вчителям, які пройшли сертифікацію в грудні і дозволило атестаційним комісіям прийняти такі заяви.
Зважаючи на вищевикладене, прошу дати відповідь на наступне питання:
Чи маю я право атестуватися саме в цьому навчальному році (2020/2021н.р. ), бо успішно пройшла сертифікацію 2020р. та отримала сертифікат, але не подала заяву на позачергову атестацію до 10 жовтня, зважаючи на те, що не була до кінця впевненою в отриманні сертифіката, та зробила це відразу в грудні після його отримання?
Якщо маю - то на який документ повинна опиратися адміністрація школи, щоб атестувати мене в 2021р, не порушуючи Типове положення про атестацію педкадрів?

З повагою,

Світлана Варакута

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

2 Attachments

 

 

 

[1]1

 

 

[2][email address]

 

 

 

 

References

Visible links
2. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]