Формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб

Черній Юрій Леонідович

Доброго дня!
14 липня 2023 року мною на Вашу адресу було надіслано запит наступного змісту:
"Доброго дня!
Благодійна організація «Благодійний фонд «Право на захист» (далі - БФ «Право на захист») користується нагодою, щоб висловити Вам наші щирі запевнення у глибокій повазі.
БФ «Право на захист» – українська неурядова організація, діяльність якої спрямована на забезпечення захисту і дотримання прав, серед іншого, внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від війни.
Наша організація здійснює аналіз стану формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 року № 495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб» (далі – «Постанова»).
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:
- який стан формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, у Черкаській області?
- чи у всіх територіальних громадах Черкаської області розпочато формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб?
- чи у всіх територіальних громадах Черкаської області розпочато ведення обліку громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, згідно з Постановою?
- яка кількість внутрішньо переміщених осіб перебуває на обліку громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, у Черкаській області?
- яка кількість житлових приміщень з фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, була надана внутрішньо переміщеним особам для тимчасового проживання, починаючи з дати набрання чинності Постановою?

З повагою,
Юрій Черній, юрист з питань адвокації БФ «Право на захист»"

18 липня 2023 року на вказаний запит отримано відповідь № 02/04-01.1-01-10/6768 від 18.07.2023р., відповідно до якої Департамент соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації не є уповноваженим органом з формування житлового фонду з тимчасового проживання та не здійснює облік громадян, які мають право на отримання такого житла.

Враховуючи наведене прошу повідомити, чи можете Ви (Черкаська ОДА), як розпорядник публічної інформації, надати запитувану інформацію.

З повагою,
Юрій Черній, юрист з питань адвокації БФ «Право на захист»