Як отримати паперову копію статуту го зареєстрованого через Онлайн Кабінет Мін'юст

Роговський Андрій

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Прошу дати Роз'яснення про те, як отримати копію статуту, зареєстрованого через Онлайн Кабінет Мін'юст в паперовому вигляді з підписами засновників для запевнення її у нотаріуса.

З повагою,

Роговський Андрій

Міністерство юстиції України

1 Attachment

Щодо розгляду запиту на публічну інформацію

Роговський Андрій

Доброго дня!

На ваш лист №20293/ПІ-Р-1840/19.3.1 від 12.05.2021 року повідомляю наступне:

В останньому абзаці вищевказаного листа зазначено:
«Принагідно зазначаємо, що розділ ІІІ Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, затвердженого Наказом Міністерства Юстиції України 10 червня 2016 року № 1657/5, зареєстрованого Міністерством Юстиції України 10 червня 2016 року за №839/28969, щодо надання документів, що містяться в реєстраційній справі, у паперовій формі не поширюються на юридичних осіб, зареєстрованих за заявами в електронній формі».

На сьогодні, я, Роговський Андрій Еіріхтович, є головою ГО «ІЕІ» (ідентифікаційний код юридичної особі 43928104).
Враховуючи, встановлені Статутом ціли ГО «ІЕІ», стало питання у відповідності із ЗУ «Про видавничу справу» внести ГО «ІЕІ» до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів продукції.
Однак, згідно ст. 13 ЗУ «Про видавничу справу» зазначено: Заява про внесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції (далі - заява) подається до уповноваженого органу і має містити таку інформацію про суб’єкта господарювання:
Для юридичної особи:
повне та скорочене найменування;
відомості про засновника (співзасновників) суб’єкта господарювання (прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (для фізичної особи), повне найменування (для юридичної особи), місцезнаходження (місце проживання), номери засобів зв’язку;
вид (види) діяльності у видавничій справі;
місцезнаходження;
номери засобів зв’язку.
До заяви додаються нотаріально засвідчені копії установчих документів суб’єкта господарювання - юридичної особи.
Ця інформація міститься і за посиланням Державного комітету телебачення і радіомовлення України http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publi..., а саме у розділі «каталог адміністративних послуг» - «умови та порядок внесення суб’єктів видавничої справи до Державного реєстру видавців» - «Зразок заяви (для юридичної особи)» зазначається, що до заяви додається нотаріально засвідчені копії установчих документів юридичної особи.

Враховуючи викладене, а саме:
1) вашу офіційну відповідь: - про те, що у разі реєстрації юридичних осіб за заявами в електронній формі (у нашому випадку ГО «ІЕІ») правові норми Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, затвердженого Наказом Міністерства Юстиції України 10 червня 2016 року № 1657/5, зареєстрованого Міністерством Юстиції України 10 червня 2016 року за №839/28969, щодо надання документів, що містяться в реєстраційній справі, у паперовій формі не поширюються на таких юридичних осіб.
- та про те що, установчі документи юридичної особи можна роздрукувати шляхом їх пошуку за кодом доступу за відповідним посиланням.

2) Обов’язкову вимогу ЗУ «Про видавничу справу» надання до заяви про внесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції нотаріально засвідчені копії установчих документів суб’єкта господарювання - юридичної особи,
ПРОШУ надати роз’яснення, яким чином врегулювати цю колізію правових норм?

Зазначимо, ГО «ІЕІ» необхідно подати заяву про внесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. До цієї заяви необхідно додати нотаріально засвідчеуі копію Статуту. ГО «ІЕІ» була зареєстрована за заявою в електронній формі.
Стає питання:
яким чином ГО «ІЕІ» може отримати нотаріально засвідчену копію Статуту, якщо, як зазначається в вашому листі, законом не передбачено надання установчих документів в паперовій формі, що зареєстровані за заявою в електронній формі. Отже, засвідчити нотаріально Статут ми не маємо можливості.
Яким чином ГО «ІЕІ» може бути внесеним до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції, якщо, в ситуації, що склалась, не існує законодавчо встановленої процедури отримання нотаріально засвідченої копії Статуту, а ЗУ «Про видавничу справу» вимагає обов’язкового надання нотаріально засвідченої копії Статуту при поданні заяви.

З повагою,

Роговський Андрій

Міністерство юстиції України

1 Attachment

Щодо розгляд листа