командировки и отпуска Филатов

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Єгор Мороз, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Щодо строків відряджень міського голови Дніпра Бориса Філатова протягом 2016 - 2019 років з вказанням дат відряджень - як по Україні так і за кордоном
2. Суми коштів які виплачувалися міському голові Борису Філатову з бюджету міста на відрядження.

З повагою,

Єгор Мороз

Прес-служба Дніпровської міської ради,

1 Attachment

[1]74519687_451425205508878_2721321768718434304_n.jpg

References

Visible links

Юридичний коментар

Віта Володовська, медіа-юристка ГО "Лабораторія цифрової безпеки"

Відповідь на запит на відповідає вимогам законодавства про доступ до публічної інформації, зокрема не містить усієї запитаної інформації.

Так, запитувач хотів дізнатись строки та дати відряджень міського голови Дніпра Бориса Філатова по Україні та закордон. Натомість Дніпровська міська рада у відповіді на запит вказала лише узагальнену кількість днів відряджень за відповідний рік, без деталізації щодо дат та країни.

При цьому, інформація щодо періоду та місця відрядження є публічною та не може бути обмеженою в доступі, оскільки стосується розпорядження коштами місцевого бюджету (ч.5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації») та є суспільно необхідною – дозволяє проконтролювати законність дій представників місцевої влади (ст. 21, 29 Закону України «Про інформацію»). Крім цього, інформація безпосередньо стосується здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій органів місцевого самоврядування, посадових повноважень (стаття 5 Закону України «Про захист персональних даних»).

Таким чином, відповідно до статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації», запитувач може оскаржити до суду надання неповної інформації у відповідь на запит. У позові можна вимагати визнати відповідь на запит неправомірною та зобов’язати надати відомості щодо дат та країн відряджень міського голови Дніпра Бориса Філатова по Україні та закордон.

Запитувач може також звернутись до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, оскільки відповідно до статті 24 цього закону та Кодексу про адміністративні правопорушення, за ненадання точної та повної інформації на запит передбачено адміністративну відповідальність. Електронну форму звернення можна знайти за посиланням: http://www.ombudsman.gov.ua/ua/page/applicant/file-a-petition-to-the-commissioner/