Махінації з оглядом на стан спяніня

Доброго дня!

Згідно відповіді Одеської обласної державної адміністрації на інформаційний запит, ЗПІ - 137/ вих/126

В закладі охорони здоров’я КНП "Одеський областний медичний центр психічного здоровя" ООР. за адресою: м.Одеса, вул.Воробьева, 9, де надається право проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Згідно НАКАЗУ від 09.11.2015 № 1452/735 МВС та МОЗ України, є Інструкція.

Відповідно до розділу ІІІ Інструкції огляд у закладах охорони здоров’я щодо виявлення стану сп’яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством.

Метою цього огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп’яніння в обстежуваної особи.
Метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп’яніння.
Зразки біологічного середовища для лабораторного дослідження відбираються у дві ємності. Вміст однієї ємності використовується для первинного дослідження, вміст другої ємності зберігається протягом 90 днів.

Предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук, а також кров.

Згідно п. 15 розділу ІІІ цієї ж Інструкції, саме за результатами огляду на стан сп’яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду.

Згідно п. 22 розділу ІІІ цієї ж Інструкції, висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп’яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.

Таким чином, вимога про проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння у лікувальному закладі з використанням вимірювальної техніки типу «Драгер» є незаконною, а лікар, повинен провести огляд відповідно до вимог Інструкції, зокрема провести зовнішній огляд особи та відібрати біологічний матеріал з метою проведення лабораторних досліджень і отримання певних результатів.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1) Надати копію наказу департаменту охорони здоров'я Одеської областної державної адміністрації про включення .закладу охорони здоров’я КНП "Одеський областний медичний центр психічного здоровя" ООР. за адресою: м.Одеса, вул.Воробьева, 9, де надається право проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

2) Яка саме використовуеться вимірювальна техніка та обладнання в закладі охорони здоров’я КНП "Одеський областний медичний центр психічного здоровя" ООР.за адресою: м.Одеси, вул.Воробьева, 9 , для проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,

3) Чи підтверджується сертифікатами відповідності та свідоцтвом про повірку робочих засобів вимірювальної техніки КНП "Одеський областний медичний центр психічного здоровя" ООР. за адресою: м.Одеси, вул.Воробьева, 9 , для проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, .
Надати копії паспортів, сертифікатів, свідоцтв по кожному прибору окремо

4) Коли саме лікарі та фельдшери, закладу охорони здоров’я КНП "Одеський областний медичний центр психічного здоровя" ООР. за адресою: м.Одеса, вул.Воробьева, 9, де надається право проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, пройшли тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством.(надати копіі про проходження по кожному лікарю та фельдшеру)

З повагою,

Игорь