надання інформації щодо осіб, яка займають посаду пов'язану із виконанням функцій Держави

Андрій Васюков

Доброго дня!

Відповідно до «Рішення КСУ по справі за поданням Жашківської районної ради від 2012 року і Закону України «Про захист персональних даних» вбачається, що не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень.
В будь-якому випадку, мотивована відповідь розпорядника має містити не тільки формальні посилання на норми закону, які обмежують доступ, а й змістовний аналіз, чому від поширення такої інформації постраждають інтереси осіб. Чому такий захист має переваги над правом суспільства знати таку інформацію. Це, так званий, трискладовий тест з ч.2 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Про його виконання йдеться і у Постанові Пленуму ВАСУ №10 від 29.09.2016 року.
Відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Так, у вільному доступі, а саме на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови відсутня інформація про власників сертифіката на знання української мови:
Кравченко Олег Михайлович
Чорномаз Геннадій Миколайович
Радченко Олександра Олександрівна
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які ннадають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації та з метою отримання інформації, що має суспільний інтерес, прошу надати наступну інформацію (наступні документи) щодо державних службовців працівників Головного управління ДПС в Одеські області:

1. Повідомити, чи можуть особи, яка не володіють державною мовою Кравченко Олег Михайлович, Чорномаз Геннадій Миколайович, Радченко Олександра Олександрівна бути державними службовцями - працівниками Головного управління ДПС в Одеській області? Якщо так то яким нормативним актом це визначено?
2. Повідомити чи можуть вказані особи переміщуватись між різними посадами з урахуванням того, що державною мовою вони не володіють?
3. Повідомити як сталось, що Кравченко Олег Михайлович, Чорномаз Геннадій Миколайович, Радченко Олександра Олександрівна які не володіють державною мовою та не мають сертифіката на знання української мови виданого Національною комісією зі стандартів державної мови працюють як державні службовці в Головному управління ДПС в Одеські області?
4. Повідомити, які саме посади Кравченко Олег Михайлович, Чорномаз Геннадій Миколайович, Радченко Олександра Олександрівна займали в Головному управлінні ДПС в Одеській області починаючи з моменту прийняття на роботу із зазначенням дат призначення на посади та звільнення з них (переведлення) та які посади в Головному управлінні ДПС в Одеській області Кравченко Олег Михайлович, Чорномаз Геннадій Миколайович, Радченко Олександра Олександрівна займають в теперешній час (надати копії наказів про призначення на останню посаду).

Нікого не ображає той, що користується своїм правом - "neminem laedit qui suo jure utitur" (п.27.5 постанови ВС від 07.11.2018 справа №10/5026/995/2012.)

Відповідь прошу надати попунктно та саме на сайті "Доступ до правди". Також прошу направити копію відповіді за адресою: 65122, м.Одеса, вул.Академіка Вільямса, 87 кв.65.

З повагою,

Андрій Володимирович Васюков

od.public@tax.gov.ua, Головне управління Державної податкової служби в Одеській області

1 Attachment