надання інформації щодо особи, яка займає посаду пов'язану із виконанням функцій Держави

Андрій Васюков

Доброго дня!

Відповідно до «Рішення КСУ по справі за поданням Жашківської районної ради від 2012 року і Закону України «Про захист персональних даних» вбачається, що не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень.
В будь-якому випадку, мотивована відповідь розпорядника має містити не тільки формальні посилання на норми закону, які обмежують доступ, а й змістовний аналіз, чому від поширення такої інформації постраждають інтереси осіб. Чому такий захист має переваги над правом суспільства знати таку інформацію. Це, так званий, трискладовий тест з ч.2 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Про його виконання йдеться і у Постанові Пленуму ВАСУ №10 від 29.09.2016 року.
Відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації та з метою отримання інформації, що має суспільний інтерес, прошу надати наступну інформацію (наступні документи) щодо державного службовця - заступника начальника управління - начальника відділу експлуатації майна управління інфраструктури та господарського забезпечення Головного управління ДПС в Одеські області Торубарова Ігоря Борисовича (відповідна інформація про те, що вказана особа є держ службовцем неодноразово була надана ним самим же, в тому числі у відповідь на запити по надання публічної інформації на данному сайті:

1. До конфіденційної інформації не може бути віднесено інформацію про посадових чи службових осіб (наприклад, дані про освіту, досвід роботи, знання іноземної мови, відсутність судимості тощо), якщо до посади, пов’язаної з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, встановлені відповідні кваліфікаційні чи інші обов’язкові для займання цієї посади вимоги (п. 5.8 Постанови Пленуму ВАСУ № 10 від 29.09.2016р. «Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації»).
У звязку з викладеним прошу повідомити наступне, яку освіту має - Торубаров І.Б. який рахується - заступником начальника управління - начальником відділу експлуатації майна управління інфраструктури та господарського забезпечення Головного управління ДПС в Одеські області та чи має вказана особа військову освіту? Якщо так то яку саме військову спеціальність опанував цей громадянин та чи не підлягає вказана особа мобілізації з урахуванням того, що в країні воєнний стан?
2. Чи підлягає Торубаров І.Б. бронюванню в Головному управлінні ДПС в Одеській області та чи це необхідно для забезпечення функціонування державного органу? Якщо вказану особу заброньовано то надати копії відповідних документів.
3. Чи перевірено наявність можливої військової освіти у Торубарова І.Б. та чи було повідомлено Головним управлінням ДПС в Одеській області РТЦК та СП за місцем реєстрації вказаної особи про те, що у держ органі є особа, яка підпадає під категорію необхідну для ЗСУ.
Відповідно до Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" відповідальність за організацію мобілізаційної підготовки та стан мобілізаційної готовності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів, Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту та підприємств, установ і організацій покладається на відповідних керівників.

Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений. Таким чином, якщо в документах, які мною витребовуються та які містять публічну інформацію, якщо Ви вважаєте, що є конфіденційна інформація то така інформація може бути Вами наприклад зафарбована.

Нікого не ображає той, що користується своїм правом - "neminem laedit qui suo jure utitur" (п.27.5 постанови ВС від 07.11.2018 справа №10/5026/995/2012.)

Відповідь прошу надати попунктно та саме на сайті "Доступ до правди" також прошу направити копію відповіді поштою за адресою: 65122, м.Одеса, вул.Євгена Чикаленка (колишня Академіка Вільямса), 87 кв.65.

З повагою,

Андрій Володимирович Васюков