Незаконне будівництво- Київ, вул. Володимирська, 86-а

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Звертаюся до Вас з клопотанням про припинення будівництва багатоповерхового будинку з підземним паркінгом за адресою м. Київ вул. Володимирська 86 (літера А) (далі також – Об’єкт). Об’єкт буде знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:72:147:0023 (далі також – Земельна ділянка) та межує з будинком за номером 84 по вул. Володимирській.

Замовником Об’єкта є Товариство з обмеженою відповідальністю «Юніон Девелопмент Груп», ідентифікаційний код 40097823 (далі – Замовник).
Замовник користується Земельною ділянкою на підставі Договору про право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) від 17.05.2017 р .№ 17/05. Реєстраційний номер Земельної ділянки – 122488780000.

Замовник розпочинає будівництво тринадцяти-поверхової будівлі з підземним паркінгом . На сьогодні були зрізані багаторічні дерева та здійснено демонтажні роботи старої двоповерхової будівлі, що знаходилася на Земельній ділянці.

Хочу зазначити що до Земельної ділянки незрозумілим чином потрапила частина прибудинкової території будинків за
номером 84 та 82 по вул. Володимирській.

У відповідності до законодавства України в будівництві для можливості будівництва багатоповерхівок необхідно виконати ряд вимог, зокрема:
- провести громадські слухання мешканців прилеглої території;
- виконати обстеження прилеглих будинків;
- провести експертизу проектної документації у відповідності до ДБН 360-92**;
- отримати дозвільні документи в ДАБІ.

Наголошую, що Земельну ділянку було надано під забудову без проведення громадських слухань.
На паркані, яким обнесли будівництво міститься інформація про те, що Об’єкт віднесено до ІІІ категорії складності, та про наявність Декларації про початок будівельних робіт №КВ083171570787 від 06.06.2017 р. (далі- Декларація).

Треба зазначити, що житловий будинок за номером 84 по вул. Володимирській, що є суміжним з Об’єктом відноситься до пам’яток історії та його занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (Наказ Міністерства Культури України від 15.09.2010 р. №706/0/16-10, охоронний номер 620-Кв) (далі також – Пам’ятка історії). У відповідності до Постанови КМУ від 27.04.2011 р. № 557 про затвердження Порядку про віднесення об’єктів будівництва до IV і V категорій складності нове будівництво не може бути віднесено до ІІІ категорії за рядом ознак, серед яких, окрім інших є втрата об’єктів культурної спадщини місцевого значення у випадку аварії або неможливості подальшої експлуатації об’єкту нового будівництва.

Тобто, Об’єкту жодним чином не може бути присвоєно ІІІ категорію складності.

Окрім цього, за інформацією, що міститься у містобудівному кадастрі м. Києва у кадастровому кварталі за номером 72:147, у якому знаходиться жилий будинок 84 по вул. Володимирській, що є пам’яткою історії, та планується будівництво Об’єкту існує планувальне обмеження, яке значиться як підтоплення території. Підвальні приміщеннях жилого будинку 84 по вул. Володимирській час від часу підтоплюються.
Об’єкт, в свою чергу буде мати підземний паркінг загальною площею 816 кв. м.

Враховуючи вищевикладене, а також ущільнену забудову і вік прилеглих будинків, будівництво адміністративно-офісної будівлі з підземним паркінгом буде мати негативний вплив на конструкції основ фундаментів і на стан будинків в цілому, що може призвести до їх руйнування та вплинути на життєдіяльність їх мешканців.
Також, порушується інсоляція прилеглих будинків по вул. Володимирська 82, 82а, 82в, 84 та будівлі школи № 44.

Оскільки зволікання у реагуванні може призвести до невідворотності вищеописаних негативних наслідків, серед яких зокрема руйнування Памятки історії просимо Вас негайно:
- втрутитися у вирішення питання щодо припинення будівництва Об’єкта;
- надати містобудівні умови та обмеження забудови Земельної ділянки;
- виїхати з перевіркою на Земельну ділянку та перевірити документи на Об’єкт на предмет їх відповідності законодавству у сфері містобудування та архітектури, державних стандартів, норм і правил забудови міста Києва; провести відповідне розслідування;
- анулювати Декларацію, у випадку порушення законодавства у сфері містобудування та архітектури, державних стандартів, норм і правил забудови міста Києва та притягнути відповідальних осіб до кримінальної та адміністративної відповідальності;
- посприяти в охороні та збереженні Пам’ятки історії;
- повідомити про результати проведеної перевірки.

З повагою,

Ольга

Департамент містобудування та архітектури,

1 Attachment

[Subject only] RE: Інформаційний запит - Незаконне будівництво- Київ, вул. Володимирська, 86-а

показати цитоване