Об'єднані територіальні громади

Костянтин Шокало

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

- актуальний перелік ОТГ в області, що були створені від початку реформи децентралізації (станом на дату цього запиту);

- перелік спроможних ОТГ вашої області на момент запиту відповідно до перспективних планів формування територій громад області, що є спроможними;

- розподіл (перелік) спроможних ОТГ області за рівнем цієї спроможності (низька, середня та висока) разом з даними по критеріях оцінки спроможності щодо кожного ОТГ: чисельність населення, площа, індекс податкоспроможності і частка місцевих податків та зборів (відповідно до розробленої методики Мінрегіону: https://www.minregion.gov.ua/wp-content/...

- також прошу Вас додати дані щодо спроможних ОТГ області по кількості рад в ОТГ та типу кожної ОТГ (міська, селищна, сільська).

Пунктом 4 Методики встановлено, зокрема, що облдержадміністрація з урахуванням утворених відповідно до Закону об’єднаних територіальних громад розробляє відповідно до цієї Методики із залученням представників органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення та громадськості відповідних адміністративно-територіальних одиниць: проект перспективного плану; паспорти спроможних територіальних громад.

Разом з тим, згідно з пунктом 3 Методики формування спроможних територіальних громад здійснюється з урахуванням, зокрема, результатів попередньої оцінки рівня спроможності спроможних територіальних громад. Результати оцінки рівня спроможності враховуються під час розроблення проекту (внесення змін до проекту) перспективного плану. Відтак, визначення конфігурації проектних спроможних територіальних громад у процесі розроблення (внесення змін до) перспективних планів формування територій громад областей належить до компетенції облдержадміністрацій.

Тому прошу вас надати зазначені вище дані щодо об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які мають публічний характер та можливість вільного і безперешкодного доступу громадян до них.

До тексту запиту додаю excel-таблицю з пунктами перерахованих вище відкритих даних. Прошу для зручності обох сторін скачати її, внести дані, що спростить роботу надавача інформації та буде у задовільному форматі для отримувача цієї інформації, і надіслати разом з відповіддю. Якщо все ж такої можливості немає, прошу у будь-якому разі надати дані по запиту.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...

Буду дуже вдячний за надані відкриті дані, вашу роботу та розуміння.

З повагою,
аналітик ГО “Центр спільних дій”
Костянтин Шокало