Оподаткування компенсаційних виплат мобілізованим

Оксана Чубик

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Прошу роз'яснити чи підлягає оподаткуванню середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі, який виплачується працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану (відповідно до ст. 119 КЗпП), адже відповідно до ст. 165 ПКУ такі виплати не підлягають оподаткуванню. В той же час, в Україні діє Порядок виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу.
Також прошу надати інформацію стосовно того, що якщо ж дані компенсаційні виплати підлягають оподаткуванню, то якими видами податків, зборів та іншими стягненнями вони обкладаються. Якщо ж не підлягають оподаткуванню, а підприємство, установа чи організація проводить виплати в неповному розмірі, мотивуючи це тим, що виплачують податок, то як діяти мобілізованим?

З повагою,

Оксана Чубик