Оренда державного та комунального майна АТ "Укрпошта"

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Людмила Линник, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Людмила Линник

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" державні та комунальні телерадіоорганізації, редакції періодичних видань, заснованих об'єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами, підприємства зв'язку, що їх розповсюджують, користуються орендою та послугами поштового, телеграфного і телефонного зв'язку в порядку та за тарифами, встановленими для бюджетних організацій.
АТ «Укрпошта» є підприємством зв'язку, що розповсюджує державні і комунальні періодичні видання та періодичні видання, тож мають право на порядок оренди та орендну плату як для бюджетних установ.
Між тим АТ "Укрпошта" немає серед орендрарів, визначених ст. 15 Закону України "Про оренду державного та комунального майна, кому таке майно передається без аукціону. АТ "Укпошта" включено до переліку підприємств, що надають соціально важливі послуги (додаток 4 до Порядку № 483). Але жодних інших переваг ,окрім продовження договорів без аукціону, для них не передбачено.
Крім того, відповідно до п. 16 Методики № 630 встановлення орендної плати здійснюється з урахуванням вимог Закону України “Про державну допомогу суб’єктам господарювання” для, зокрема, підприємств, установ, організацій, включених відповідно до рішення КМУ або рішень представницьких органів місцевого самоврядування, до переліку підприємств, установ, організацій, що надають соціально важливі послуги населенню, - у разі встановлення орендної плати на рівні нижчому, ніж визначено пунктом 52 Порядку № 483. Що означає ця вимога? Якщо ж АТ "Укрпошта" має орендувати за результатами аукціону, то як орендна плата може бути нижчо за передбачену п. 52 Порядку № 483?
В звязку з цим прошу надати інформацію:
1. Чи може АТ "Укрпошта" орендувати майно державної та комунальної власності на підставі ч. 3 ст. 6 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" в порядку передбаченому для бюджетних установ, тобто без аукціону?
2. Чи можна АТ "Укрпошта" встановити орендну плату у розмірі 1 гривні?

З повагою,

Людмила Линник

Вікторія Вікторівна КІЯШКО, Фонд державного майна України

1 Attachment

Вікторія Вікторівна КІЯШКО, Фонд державного майна України

1 Attachment