Повідомлення про корупцію

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Толочко Іван Миколайович, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Толочко Іван Миколайович

Доброго дня!

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито та повідомлено про підозру заступнику директора одного з департаментів Державної аудиторської служби України за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).
За даними слідства, протягом 2021 року службовець вимагав від представника підприємства 5 тис доларів США неправомірної вигоди. За ці кошти він обіцяв сприяти у складенні висновку щодо порушення законодавства про публічні закупівлі, допущені замовником, що дозволило б підприємству повторно взяти участь у тендері, який воно програло.
Після одержання всієї суми коштів його затримано правоохоронцями в порядку ст. 208 КПК України.
Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.
Проводяться першочергові слідчі дії, встановлюються інші особи, причетні до вчинення кримінального правопорушення.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України за оперативного супроводу співробітників Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.
Як засвідчили надані документи, за роботу департаментів Державної аудиторської служби України, працівника одного з яких затримано правоохоронцями, відповідають заступники Голови Олександр Шкуропат та Юлія Соляник.
Без сумніву, ці керівники причетні до вчинення кримінального правопорушення, оскільки наділені правом підпису відповідних документів.
На запит на публічну інформацію щодо керівництва та радників Голови Державної аудиторської служби Геннадія Пліса на громадських засадах, які отримують заробітну плату як заступники директора державного підприємства, інформація не була надана в порушення статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації.

Не було призначено призначено проведення внутрішньої (службової) перевірки щодо наданих фактів.

Не передані матеріали до органу досудового розслідування щодо фактів кримінального правопорушення і до інших органів, уповноважених реагувати на виявлені правопорушення в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Інформую, що Костюшко Віктор Васильович займає посаду заступника директора зі стратегічного розвитку ДП "Державне управління комплексного забезпечення".

На порушення Закону України Про запобігання корупції як особа, яка претендує на зайняття посади, до призначення або обрання на відповідну посаду декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, Костюшко В не подавав.

На порушення Закону України Про запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018, 2019, 2020 роки Костюшко В не подавав.

Костюшко В отримує заробітну плату як заступник директора державного підприємства, яке обслуговує Державну аудиторську службу, на робочому місці відсутній, що не заважає отримувати мільйонну заробітну плату і чинити оборудки з коштами державного підприємства.

Відмова у наданні інформації Державною аудиторською службою підтвердила факт діючого злочинного угрупування, що чинить оборудки з державними коштами та коштами державного підприємства, яке обслуговує Державну аудиторську службу.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

зареєструвати повідомлення про корупцію та факти кримінального правопорушення;

надати документи, які підтверджують проведення перевірки або розслідування інформації щодо наведених фактів;

надати документи, які підтверджують передачу матеріали до органу досудового розслідування щодо фактів кримінального правопорушення або до інших органів, уповноважених реагувати на виявлені правопорушення в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

З повагою,

Толочко Іван Миколайович

Інфо, Національне антикорупційне бюро України

³. . .

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Національне антикорупційне бюро України

1 Attachment