[ПОВТОРНО] Щодо інциденту на вул.Інститутській в Києві 08.10.2021

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Лебедь Михайло Олексндровч, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Лебедь Михайло Олексндровч

Доводжу до Вашого відома, що всупереч вимогам Закону "Про доступ до публічної інформації", представник Департаменту документального забезпечення Національної поліції відмовився відповдати на мій запит на інформацію від 8.10.2021 (#697865 в базі даних поліції), написавши у відповіді: "Кому адресований Ваш лист? Оформіть його відповідно до вимог діловодства" (https://ticket.np.gov.ua/tickets.php?id=...).

Мушу наголосити, що попри уявні чи реальні "вимоги діловодства", якими можуть керуватися окремі працівники Департаменту документального забезпечення Національної поліції, оформлення запитів на інформацію в Україні мають відбуватися згідно з вимогами Закону "Про доступ до публічної інформації". Виключно законами України, а не підзаконними "вимогами діловодства", визначається право на доступ до публічної інформації (п.п. 1 ч. 1 ст. 92 Конституції), а також організація і діяльність такого органу виконавчої влади як Національна поліція в забезпеченні реалізації цього права (п.п. 12 ч. 1 ст. 92 Конституції). Єдиним органом законодавчої влади в Україні є не Департамент документального забезпечення Національної поліції, а парламент (ст. 75 Конституції), що означає, що жоден інший орган державної влади - включно з Національною поліцією - не уповноважений приймати закони (Рішення Конституційного Суду № 17-рп/2002) в тому числі на тему доступу до публічної інформації. Органи ж державної влади, включно з таким органом як Національна поліція, а також їх посадові особи, включно з працівниками Департаменту документального забезпечення Національної поліції, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч. 2 ст. 19 Конституції), включно з Законом України "Про доступ до публічної інформації".

Тому усім працівникам Департаменту документального забезпечення Національної поліції мало б бути відомо, що Закон "Про доступ до публічної інформації" НЕ МІСТИТЬ ВИМОГ зазначати назву структурного підрозділу або ім'я конкретного посадовця Національної поліції, які можуть володіти тією інформацією, про яку запитується у запиті надати цю інформацію (ч. 5 ст. 19 Закону "Про доступ до публічної інформації"). А невідповідність змісту запиту на інформацію якимось "вимогам діловодства", які не зазначені в Законі "Про доступ до публічної інформації", НЕ МОЖЕ БУТИ ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ВІДМОВИ В ЗАДОВОЛЕНІ ЗАПИТУ НА ПУБЛІЧНУ ІНФОРМАЦІЮ (ч. 1 ст. 22 Закону "Про доступ до публічної інформації").

Тобто працівники Департаменту документального забезпечення Національної поліції мали б самі визначати, якому структурному підрозділу або конкретному посадовцю Національної поліції переслати той, чи інший запит на інформацію, що адресований Національній поліції України. Інакші дії - свідчення некомпетентності і невідповідності посаді.

З огляду на все вищезазначене, та на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", ПОВТОРНО ПРОШУ Національну поліцію України надати відповіді на питання у зв'язку з інцидентом, що трапився 8.10.2021 в місті Києві близько 16 години на вулиці Інститутській поряд з Жовтневим палацом. Де й коли, як було зазначено в моєму першому запиті на інформацію від 8.10.2021 (#697865 в базі даних поліції), працівники Національної поліції силоміць відібрали в учасників мирного зібрання банер з написом "Коломойського - під санкції!", а також застосовували щодо учасників зазначеного зібрання спеціальні прийоми боротьби (рукопашного бою), що було зафіксовано на відео (https://www.facebook.com/watch/live/?ref..., https://t.me/gudymenko_official/84).

Тож ВДРУГЕ ПРОШУ Національну поліцію України надати відповіді на наступні питання:

1) На якій підставі працівники поліції перешкоджали проведенню вищезгаданого мирного зібрання на вул.Інститутській в м.Києві 08.10.2021?

2) На якій підставі працівники поліції застосували фізичне насильство щодо учасників вищезгаданого мирного зібрання на вул.Інститутській в м.Києві 08.10.2021? А саме - застосовували прийоми рукопашного бою.

3) На якій підставі працівники поліції вилучили майно учасників вищезгаданого мирного зібрання на вул.Інститутській в м.Києві 08.10.2021? А саме - вилучили банер з написом "Коломойського - під санкції!"

Відповіді прошу надіслати в електронній формі на зазначену електронну поштову скриньку сайту "Доступ до правди".

Принагідно нагадую, що маю право як звертатися з позовом до суду у випадку повторної протизаконної відмови надавати мені публічну інформацію, так і звертатися до Національної поліції з вимогою дисциплінарного покарання винних в цьому працівників Департаменту документального забезпечення поліції.

Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО "Правозахисна ініціатива"
15.10.2021

Сервіс автоматизованої обробки та контролю вхідної кореспонденції, Національна поліція України

-- відповідь пишіть над цим рядком --

Доброго дня, Лебедь Олексндровч!

Створен запит #976636 до Сервіс вхідної електронної кореспонденції НПУ .

Ви можете [1]подивитися прогрес цієї заявки онлайн .

--------------------------------------------------------------------------

Цей лист згенеровано автоматично системою.
Не відповідайте на нього.

References

Visible links
1. https://ticket.np.gov.ua/view.php?auth=o...

Сервіс автоматизованої обробки та контролю вхідної кореспонденції, Національна поліція України

-- відповідь пишіть над цим рядком --

Доброго дня, Лебедь Олексндровч

На ваше звернення #976636 надана відповідь:

Доброго дня! Ваш лист отримано та передано на реєстрацію до Відділу
обробки кореспонденції та нормативних документів ВДЗ ГУНП у м. Києві.
Стосовно подальшого статусу розгляду листа, звертайтеся за телефоном:
+380 (44) 271-9580

[1]Перейти для ознайомлення з відповіддю.

--------------------------------------------------------------------------

Цей лист згенеровано автоматично системою.
Не відповідайте на нього.

References

Visible links
1. https://ticket.np.gov.ua/view.php?auth=o...