Прийняття на посаду старости замість мобілізованого

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Людмила Линник, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Людмила Линник

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Посадові особи ОМС за видом посад відповідно до ст. 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-ІІІ (далі - Закон про службу в ОМС) поділяються на:
1. виборні, на які особи обираються на місцевих виборах.
2. виборні, на які особи обираються чи затверджуються радою.
3.восади, на які особи призначаються відповідним головою на конкурсній основі чи за іншою, визначеною законодавством процедурою.
Абзацом 5 ч. 1 ст. 10 Закону про службу в ОМС встановлено, що прийняття на службу в ОМС здійснюється шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України на посади:
- керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради;
- керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад;
- керівників відділів, управлінь, інших працівників органів місцевого самоврядування.
Між тим ст. 10 Закону про службу в ОМС передбачено таке: на час відсутності (відпустки) посадових осіб ОМС (крім виборних посад) для виконання їх повноважень можуть прийматися на службу особи за строковим трудовим договором (контрактом).
Виходить, що прийняти за строковим трудовим договором на виборну посаду, на час відсутності відповідної особи не можна? Як бути якщо заступника голови чи старосту мобілізовано, чи надано відпустку по догляду за дитиною до 3-6 років? Чи можна на цей час голові подати подання на нового заступника, старосту та рішенням сесії затвердити особу на цій посаді на час відсутності основгного працівника?

З повагою,

Людмила Линник

zagal, Національне агентство України з питань державної служби

1 Attachment

Національне агентство України з питань державної служби

1 Attachment