Прийняття на службу в ОМС в умовах воєнного стану

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Людмила Линник, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Людмила Линник

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Абзацем 3 ч. 9 ст. 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 р. № 389-VIIІ (далі - Закон № 389) передбачено, що у період дії воєнного стану сільський, селищний, міський голова може призначати осіб на посади та звільняти з посад в ОМС у порядку, визначеному ч. 5, 6 ст.10 цього Закону.
Своєю чергою відповідно абз. 1 ч. 5 ст. 10 Закону № 389 посадові особи ОМС призначаються на посади сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом, на підставі:
- поданої заяви,
- заповненої особової картки встановленого зразка;
- та документів, що підтверджують наявність у таких осіб громадянства України, освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими щодо відповідних посад.
Тобто йдеться про відміну на час воєнного стану конкурсного відбору відносно працівників, для яких він законодавчо передбачений при призначенні на посаду.
Між тим, оскільки на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю (абз. 3 ст. 7 Закону про службу в ОМС), то ОМС, як і інші роботодавці, можуть приймати працівників (зокрема, посадових осіб) на роботу на умовах строкового трудового договору.
Тож якщо посада НЕ вакантна (тривалий лікарняний, відпустка), то ч. 5 ст. 10 Закону про службу в ОМС надає можливість прийняти на час відсутності (відпустки) посадових осіб для виконання їх повноважень осіб за строковим трудовим договором (контрактом). При цьому такий прийом може відбуватися без конкурсу. На це свого часу звертало увагу НАДС в листі від 26.10 2017 р. № 8793/13-17 та повторило на початку воєнного стану у повідомленні на власному веб-сайті https://nads.gov.ua/news/informuyemo-shc....
В звязку прошу розяснити чи застосовне дане розяснення в умовах воєнного стану? Чи в умовах воєнного стану є пріоритетним Закон № 389 і на всі посади в ОМС особи приймаються без конкурсу? Чи за Законом № 389 приймаються тільки на вакантні посади, а на невакантні (тривале відрядження, відпустка, тривалий лікарняний (від місяця і більше) приймаються за старими правилами? Чи приймають особи прийняті на вакантні посади присягу, чи присвоюється їм ранг?

З повагою,

Людмила Линник

zagal, Національне агентство України з питань державної служби

1 Attachment