Про надання роз'яснення

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до статті 19 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» виконавчі органи міських рад організовують збір, переробку і захоронення відходів на своїй території.
Статтею 47 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища визначено, що кошти місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища можуть використовуватися тільки для фінансового забезпечення здійснення природоохоронних заходів та заходів для зниження забруднення навколишнього природного середовища та дотримання екологічних нормативів і нормативів екологічної безпеки, для зниження впливу забруднення навколишнього природного середовища на здоров’я населення.
Відповідно до статті 21 Закону України «Про відходи» органи місцевого самоврядування забезпечують організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів.
Статтею 41 Закону України «Про відходи» визначено, що для фінансування заходів у сфері поводження з відходами можуть залучатися кошти місцевих бюджетів, фондів охорони навколишнього природного середовища.
Враховуючи роз’яснення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, а саме Органу що формує та реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища (лист від 13.05.2021 №25/6-23/9884-21) придбання контейнерів для збирання побутових відходів та контейнерів для роздільного збору цих відходів відноситься до пункту 74-1 «Забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення відходів та небезпечних хімічних речовин, у тому числі непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту, твердого ракетного палива» із переліку природоохоронних заходів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року №1147, і забезпечують один із головних компонентів сучасної екологічної політики у сфері управління відходами, їх роздільне збирання.
Наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2017 №793 «Про затвердження складових Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету» визначено, що заходи з утилізації відходів плануються по коду типової програмної класифікації видатків 8300 «Охорона навколишнього природного середовища».
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 №430-р «Про затвердження розподілу у 2019 році обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності» у 2019 році надано субвенцію з державного бюджету місцевим на придбання спеціального обладнання (контейнерів) для збору твердих побутових відходів та на придбання контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів (Олевській міській об’єднаній територіальній громаді, Вижницькій міській об’єднаній територіальній громаді, Кіцманській міській об’єднаній територіальній громаді).
Крім цього інформуємо, що Київською, Дніпровською, Маріупольською міськими радами, Івано-Франківською обласною радою у 2020-2021 роках придбання контейнерів для збору твердих побутових відходів та контейнерів для роздільного збору цих відходів здійснюється також коштом місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища.
Рішенням Криворізької міської ради від 28 вересня 2016 року №901 затверджено міську Програму вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016-2025 роки.
Пунктом 3.31 Міської програми вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016-2025 роки, затвердженої рішенням Криворізької міської ради від 28 вересня 2016 року №901(надалі – Міська екологічна програма) передбачено природоохоронний захід «Придбання обладнання, спецтехніки для збирання, транспортування та складування побутових відходів».
Відповідно до вищевикладеного прошу надати роз’яснення чи може здійснюватися закладами освіти міста придання контейнерів для збирання твердих побутових відходів, контейнерів та баків для роздільного збору цих відходів по коду програмної класифікації видатків та кредитування міського бюджету КПКВК 8340 «Природоохоронні заходи за рахунок цільових фондів»?

З повагою,

Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

publishinfo, Міністерство фінансів України

1 Attachment