Пропозиція щодо реорганізації деяких формувань ДСНС України

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Віктор Акименко, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Віктор Акименко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

В системі ДСНС УКРАЇНИ функціонують формування та підрозділи зі спеціалізованими функціями, такі як гірничорятувальні, протифонтанні, газорятувальні, гірські пошуково-рятувальні.

З 2011 року майже всі вони потрапили в підпорядкування Головних управлінь. Ані тоді, ані сьогодні Головні управління, як органи управління, не мають в своєму складі професійних фахівців, що могли б знатися на специфічних задачах, функціях, можливостях та проблемах таких формувань. Крім того, в жодному вищому закладі освіти ДСНС України ці справи не вивчаються і не включені в навчальний процес. Основу Головних управлінь складають пожежні, досвід яких не має нічого спільного з гірничорятувальними, протифонтанними, газорятувальними та гірськими пошуково-рятувальними операціями. Через все це більшість цих формувань не можуть повноцінно функціонувати та розвиватися.

Тому, з метою вдосконалення управління спеціалізованими формуваннями, пропоную:
1. Створити Управління спеціалізованих формувань в складі Департаменту реагування на надзвичайні ситуації (за рахунок існуючих штатних одиниць Апарату та Управління забезпечення ОРС ЦЗ).
2. Створити підпорядкований Управлінню спеціалізованих формувань Гірничорятувальний корпус (з’єднання) за рахунок Державного ВГРЗ, Дніпропетровського ВГРЗ, ВГРЧ ГУ ДСНС України в Івано-франківській області, груп гірничорятувальних робіт зі складу формувань ГУ ДСНС України у м. Києві та Чернівецькій області. Крім того, пропоную прибрати з усіх нормативно-правових актів слово «воєнізований», як таке що не відповідає дійсності в сучасних умовах. Також пропоную прибрати з назв усіх підрозділів слово «робіт», як таке, що не відображає призначення підрозділу, лише подовжує назви та псує принцип лаконічності назв підрозділів.
3. Створити підпорядкований Управлінню спеціалізованих формувань Гірський пошуково-рятувальний загін (за рахунок гірських пошуково-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС України у Львівській, Закарпатській, Івано-франківській та Тернопільській областях).
4. Реорганізувати Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення ГУ ДСНС України у Полтавській області в Протифонтанний загін та підпорядкувати Управлінню спеціалізованих формувань.

Дані організаційно-штатні зміни не потребують додаткового фінансування та створення нових посад. Натомість, значно покращиться функціонування таких формувань та наблизить систему ДСНС до Європейської моделі побудови сил цивільного захисту.

З повагою,

Віктор Акименко

gromad, Державна служба України з надзвичайних ситуацій

2 Attachments

[Subject only] Fwd: 17-1503/171-3

показати цитоване

Аліна Геннадіївна Кушнір, Державна служба України з надзвичайних ситуацій

2 Attachments

[Subject only] Fwd: 17-1503/171-3

показати цитоване