Процедура перетворення копії документа підписаного КЕП в паперовий формат зі збереженням факту підписання

Роговський Андрій

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про електронні документи та електронний документообіг», електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити документа. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною. Абзацом другим статті 6 даного Закону передбачено, що накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".

Виходячи з цього, є питання, яким чином задокументувати факт, що роздрукований документ був підписаний і його вміст відповідає цифровим підписом, в тому випадку, якщо документ повинен бути збережений в архів в паперовій формі?
Адже ніяких фактів, які є тим, що відповідальним співробітником, які виконали роздруківку документа і його звірку?
Або наприклад, це потрібно в тих випадках, коли документ вимагає підписання трьома сторонами, дві з яких підписують його КЕП, а третя не має КЕП і хоче підписати в паперовому вигляді. Візуально це виглядає як наявність одного підпису замість трьох.

Якщо слідувати логіці і здоровому глузду, на такому документі співробітник повинен поставити позначку про те, що їм було виконано це діяння по звірці підписів з вмістом. Однак якщо діяти за законом, то таке діяння (перевірка підпису), повинна виконуватися нотаріусом.

Прошу дати посилання на інструкцію або номер статті закону, який описує послідовність дій, яка називається перетворення або конверсія формату, коли за допомогою певних дій, роздрукована копія документа, яка підписується КЕП, може однозначно трактуватися так, як якщо б ці підписи були проставлені на папері.

Якщо такої норми, інструкції або закону все ще не існує, то тоді прошу дати свою рекомендацію для проведення операції перетворення / конверсії для отримання паперової версії з відміткою про наявність цифрового підпису.

З повагою,

Роговський Андрій

Добрий день, Ваш запит на публічну інформацію зареєстровано за номером 344
(з) від 02.08.2021

 

 

From: thedigital, hello <[Міністерство цифрової трансформації України request email]>
Sent: Monday, August 2, 2021 8:35 AM
To: zapyt <[email address]>; [email address]
Subject: Fwd: Інформаційний запит - Процедура перетворення копії документа
підписаного КЕП в паперовий формат зі збереженням факту підписання

 

 

показати цитоване