Реставрація фільмів

Саюк Дмитро Миколайович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Добрий день. Скажіть будь ласка чи закладені кошти на закупівлю сучасного обладнання для реставрації фільмів (сканери плівки, комп’ютери, обладнання для реставрації аудіо доріжок)?

Чи планується закупівля такого обладнання?
Чи планується запустити процес реставрації нашої кінокласики та випуск їх на носіях та стримінг платформах як це робить Госфільмофонд РФ а також голлівудські студії?
Я чому переживаю тому, що фільм Наполеон 1927 року Абеля Ганса французи реставрували в 4К, Метрополіс (1927) зі шматочків зібрали з різних архівів і реставрували. В нас лежить готовий фільм 1961 року «За двома зайцями», була навіть знайдена українська звукова доріжка в архіві Маріуполя. А фільму досі немає. Якби він був французьким, німецьким або американским вже давно вийшов би і на Блю-реї і мабуть в 4К. А так як він Український реставрація йому мабуть не загрожує. І таких прикладів повно.

Держава має взятися за цей процес, допомогти Довженко-центру і фінансово, і з владнанням питань щодо авторських прав тому, що власниками авторських прав є мабуть кіностудії (Довженко, Одеська кіностудія). Нещодавно ви врятували фільмофонд Укркінохроніки (якщо я не помиляюсь), його також можна реставрувати створити сайт Укркінохроніки і туди викласти ці відео, це ж все наша історія.

З повагою,

Саюк Дмитро Миколайович

1 Attachment

Надсилаємо відповідь на Ваш запит.