Щодо інформації,яка становить суспільний інтерес,та стосується стану доріг Кремінського району.

Олександр Андрєєв

Доброго дня!

Згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень була отримана інформація,що невстановлені посадові особи КП «Кремінськтий Агрошляхбуд» під час проведення капітального ремонту ділянок автошляхів в м. Кремінна та сел. Красноріченське Луганської області та автодороги Кремінна сел. Красноріченське у листопаді 2015 року внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості.
За даним фактом досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12016130460000136 від 22.02.2016 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України,здійснює СВ Кремінського ВПГУНП в Луганській області.
За даними реєстру судових рішень,останньою слідчою дією,що була здійснена в цьому проваджені,була ухвала слідчого судді Кремінського районного суду Луганської області від 18.04.2016 р. по справі № 414/621/16-к про задоволення клопотання слідчого СВ Кремінського ВП ГУНП в Луганській області Новосельської Н.М. та зобов’язання КП «Кремінський Агрошляхбуд», розташований за адресою пл. Піонерська буд.2 м. Кремінна Луганської області надати тимчасовий доступ та можливість вилучити документи: договору №1 від 11.09.2015 на виконання капітального ремонту автодороги по вул. Шевченко м. Кремінна Луганської області; оригінал договору №5 від 03.11.2015 на виконання капітального ремонту автодороги Кремінна м. Кремінна Луганської області; оригінал договору № 6 від 03.11.2015 на виконання капітального ремонту автодороги пров. Октябрьський м. Кремінна Луганської області; оригінал договору №4 від 11.09.2015 на виконання капітального ремонту автодороги вул. Полнова м. Кремінна Луганської області; оригінал договору №7 від 30.11.2015 на виконання капітального ремонту автодороги вул. Пархоменко в смт. Красноріченське Кремінського району Луганської області; оригінал договору №2 від 11.09.2015 на виконання капітального ремонту автодороги вул. Хвойна м. Кремінна Луганської області; оригінал договору №3 від 11.09.2015 на виконання капітального ремонту автодороги вул. Куйбишева м. Кремінна Луганської області, укладених між КП «Кремінський Агрошляхбуд» та Кремінською районної державною адміністраціє; проектно-кошторисну документацію, затверджені проекти (робочі чертежі), графіки виконання робіт, платіжні доручення по оплаті виконаних робіт, документи, що посвідчують якість використаних матеріалів, акти приймання виконаних будівельних робіт та інші документи повязанні з виконанням капітального ремонту на вказаних автодорогах, а також статут підприємства, посадову інструкцію та функціональні обовязки директора КП «Кремінський Агрошляхбуд».Будь-яка інша інформація про стан досудового розслідування кримінального провадження № 12016130460000136 від 22.02.2016 року в ЄДРСР станом на час звернення з запитом відсутня.
Відповідно до ч.2 ст. 29 Закону України «Про інформацію»,предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов’язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо.Отримання інформації,що є предметом суспільного інтересу,направлене на сприяння публічній дискусії із суспільно важливих питань та задоволення суспільного інтересу,при цьому право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення. Відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.Таким чином, інформація про вжиті заходи в процесі досудового розслідування, а також матеріали такого розслідування, є публічною інформацією,оскільки вона отримана і створена органом державної влади (суб’єктом владних повноважень) під час виконання своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством.Відповідно до частини другої статті 6 Закону «Про доступ до публічної інформації» обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:
· виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;
· розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;
· шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
Ця стаття повинна застосовуватись у всіх, без винятку, випадках обмеження доступу до інформації.Відмова в отриманні такої інформації без детального аналізу на відповідність трьом вимогам, встановленим частиною другою статті 6 вважатиметься необґрунтованою.
Враховуючи вищенаведене,а також враховуючи,що запитувана інформація стосується стану доріг Кремінського району Луганської області та автошляхів в м. Кремінна, може вказувати на негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб,окрім цього,тривалість досудового розслідування у кримінальному провадженні може вказувати на порушення ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод,на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

- Відомості про хід проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12016130460000136 та перелік слідчих дій,(з урахуванням обмежень,встановлених КПК та З.У.”Про захист персональних даних”),здійснених з квітня 2016 року по теперішній час.

Прошу надати відповідь на запит у встановлений законом строк.В разі ненадання або надання неповної інформації, бездіяльність розпорядника буде оскаржено відповідно до статті 23 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» до суду або Омбудсмана.
З метою економії бюджетних коштів ,прошу відповідь поштою не надсилати,відповідь на запит та відскановані копії запитуваних документів прошу викласти на сайті https://dostup.pravda.com.ua

З повагою,
Андрєєв Олександр Вікторович ,
керівник РГО «Кремінський центр правової інформації,консультації та допомоги «КОЛОХОРТ»,
ЄДРПОУ 38817298 ,
+380509388236