Щодо інформації,яка становить суспільний інтерес,та стосується діяльності посадових осіб м.Кремінна та Кремінського району.

Олександр Андрєєв

Доброго дня!

Згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень була отримана інформація,що посадові особи Кремінської міської ради та Кремінської районної ради Луганської області використовують недостовірні відомості про вищу освіту та підроблені дипломи СІ ПрАТ «ВНЗ «МАУП» про вищу освіту ,а також використовували недостовірні відомості про вищу освіту та підроблені дипломи під час оформлення офіційних документів при призначенні на посади. За даним фактом досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 42016130000000037 від 02.03.2016, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.366 КК України здійснює СВ Кремінського ВП ГУ НП у Луганській області.
За даними ЄДРСР останніми слідчими діями,що були здійснені в цьому проваджені,були:
- ухвала слідчого судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 04.04.2016р. по справі № 428/4047/16-к ,яка стосується можливих противоправних дій з боку Кремінського міського голови , а саме щодо використання ним у своїй службовій діяльності підробленого диплому про вищу освіту на своє ім'я, отриманого ним в ПрАТ «ВНЗ «МАУП»,крім того, при реєстрації в якості кандидата на посаду міського голови ймовірне внесення до автобіографії кандидата на посаду міського голови недостовірних відомостей про освіту також отриману ним ПрАТ «ВНЗ «МАУП»,про задоволення клопотання старшого слідчого в ОВС першого слідчого відділу управління прокуратури Луганської області Боровкової Л.В. та надання старшим слідчим в ОВС першого слідчого відділу управління прокуратури Луганської області Боровковій Лідії Володимирівні, Серпухову Олексію Олександровичу, Букур Максиму Євгеновичу, а також співробітникам УЗЕ в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України, що діятимуть за письмовим дорученням слідчого, дозвіл на обшук житла та іншого володіння особи з метою відшукання та вилучення диплому ПрАТ «ВНЗ «МАУП» про отримання вищої освіти.
- ухвала слідчого судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 04.04.2016р. по справі № 428/4044/16-к ,про задоволення клопотання старшого слідчого в ОВС першого слідчого відділу управління прокуратури Луганської області Боровкової Л.В. та надання старшим слідчим в ОВС першого слідчого відділу управління прокуратури Луганської області Боровковій Лідії Володимирівні, Серпухову Олексію Олександровичу, Букур Максиму Євгеновичу, а також співробітникам УЗЕ в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України, що діятимуть за письмовим дорученням слідчого, дозволу на обшук в приміщенні Кремінської міської ради,з метою відшукання та вилучення особової справи Кремінського міського голови, яка має суттєве значення для кримінального провадження.
- ухвала слідчого судді Кремінського районного суду Луганської області від 25.08.2016р. по справі № 414/1514/16-к про задоволення клопотання слідчого СВ Кремінського ВП ГУНП в Луганській області Новосельської Н.М. та зобов’язання Управління пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області, що розташований за адресою: пл. Красна буд. 2 м. Кремінна Луганської області, надати тимчасовий доступ до інформації, яка міститься в базі персональних даних та можливість вилучення інформації, щодо місця роботи, за останні 10 років по теперішній час посадових осіб Кремінської міської ради та Кремінської районної ради;
- ухвала слідчого судді Кремінського районного суду Луганської області від 18.10.2016р. по справі № 414/1879/16-к про задоволення клопотання слідчого СВ Кремінського ВП ГУНП в Луганській області Новосельської Н.М. та зобов’язання Кремінської районної державної адміністрації, яка розташована за адресою вул. Банкова буд.1 м. Кремінна Луганської області,надати тимчасовий доступ до документів, а саме можливість ознайомитись, зробити копії, до особових справ осіб,що працювали в Кремінській РДА та можливість їх вилучення, в разі підтвердження факту використання вказаними посадовими особами недостовірних відомостей про освіту, а саме дипломів СІ ПрАТ «ВНЗ «МАУП» .
- ухвала слідчого судді Кремінського районного суду Луганської області від 18.10.2016р. по справі № 414/1881/16-к про задоволення клопотання слідчого СВ Кремінського ВП ГУНП в Луганській області Новосельської Н.М. та зобов’язання Кремінської міської ради, яка розташована за адресою пр. Дружби буд.13 м. Кремінна Луганської області надати тимчасовий доступ до документів, а саме можливість ознайомитись, зробити копії, до особових справ осіб, що працювали в Кремінській міській раді та можливість їх вилучення, в разі підтвердження факту використання вказаними посадовими особами недостовірних відомостей про освіту, а саме дипломів СІ ПрАТ «ВНЗ «МАУП».
Згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень починаючи з листопада 2016 року інформація про слідчі дії по кримінальному провадженню № 42016130000000037 від 02.03.2016, відсутня,тому не зрозуміло,на якій стадії знаходиться досудове розслідування,чи притягнуті винні особи до відповідальності,або винесені виправдувальні вироки в зв’язку з відсутністю складу злочину.
Відповідно до ч.2 ст. 29 Закону України «Про інформацію»,предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов’язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо. Отримання інформації,що є предметом суспільного інтересу,направлене на сприяння публічній дискусії із суспільно важливих питань та задоволення суспільного інтересу,при цьому право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення. Відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.Таким чином, інформація про вжиті заходи в процесі досудового розслідування, а також матеріали такого розслідування, є публічною інформацією,оскільки вона отримана і створена органом державної влади (суб’єктом владних повноважень) під час виконання своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством.Відповідно до частини другої статті 6 Закону «Про доступ до публічної інформації» обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:
· виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;
· розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;
· шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
Ця стаття повинна застосовуватись у всіх, без винятку, випадках обмеження доступу до інформації.Відмова в отриманні такої інформації без детального аналізу на відповідність трьом вимогам, встановленим частиною другою статті 6 вважатиметься необґрунтованою.
Враховуючи вищенаведене,а також враховуючи,що запитувана інформація стосується інформації про посадових осіб,які керують містом Кремінна та Кремінським районом,мають владні повноваження,та приймають рішення,що впливають на стан життя всіх мешканців міста та району, і тому має значення для всіх мешканців міста,а також стосується законності дій посадових осіб міста Кремінна та Кремінського району при виконанні владних повноважень,тобто запитувана інформація становить суспільний інтерес , не надання відповіді на запит може вказувати на негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб,окрім цього,тривалість досудового розслідування у кримінальному провадженні може вказувати на порушення ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод,на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відомості про хід проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42016130000000037 від 02.03.2016, починаючи з листопада 2016 року, та перелік слідчих дій,(з урахуванням обмежень,встановлених КПК та З.У.”Про захист персональних даних”),здійснених з листопада 2016 року по теперішній час.

Прошу надати відповідь на запит у встановлений законом строк. В разі ненадання або надання неповної інформації, бездіяльність розпорядника буде оскаржено відповідно до статті 23 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» до суду або Омбудсмана.

З метою економії бюджетних коштів ,прошу відповідь поштою не надсилати,відповідь на запит та відскановані копії запитуваних документів прошу викласти на сайті https://dostup.pravda.com.ua

З повагою,
Андрєєв Олександр Вікторович ,
керівник РГО «Кремінський центр правової інформації,консультації та допомоги «КОЛОХОРТ»,
ЄДРПОУ 38817298 ,
+380509388236