Щодо копій відомостей про нарахування премій працівникам Мінекономіки

Микола Миколайович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

- надати копії відомостей про нарахування премії працівникам Мінекономіки за 2021 рік.

З повагою,

Боровик Микола Миколайович

Хомяк Людмила Петрівна, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

2 Attachments

2121-12/52102-09 Дата реєстрації: 27.10.2021 19:11:50

Стосовно надання копії відомостей про нарахування премії працівникам
Мінекономіки за 2021 рік

Це повідомлення було надіслано з системи АСКОД

Микола Миколайович

Доброго дня!

Рішенням Конституційного Суду від 20.01.2012 року № 2-рп/2012 наголошено, що публічний характер суб’єктів владних повноважень та їх посадових осіб вимагає оприлюднення певної інформації для формування громадської думки про довіру до влади та підтримки її авторитету у суспільстві.

Статтею 32 Закону України «Про оплату праці» не встановлено категоричної заборони надання відомостей стосовно оплати праці, навпаки нею передбачено, що такі відомості надаються будь-яким органам чи особам, у випадках, передбачених законодавством. І чинне законодавство такі випадки передбачає.

Стаття 5 Закону України «Про захист персональних даних» говорить, що не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, крім випадків, передбачених статтею 6 Закону «Про доступ до публічної інформації».

Остання у свою чергу визначає, що інформація щодо умов отримання бюджетних коштів, прізвищ, імен, по батькові фізичних осіб, які отримали ці кошти, може бути обмежена лише якщо її оприлюднення чи розголошення може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

Окрім того, статтею 6 Закону «Про доступ до публічної інформації» встановлено, що до інформації з обмеженим доступом не належать відомості, зазначені у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 60 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що розміри, види оплати праці, матеріальної допомоги та будь-яких інших виплат з бюджету державним службовцям не можуть бути віднесені до інформації з обмеженим доступом.

Враховуючи вищевикладене, звертаю вашу увагу, що інформація щодо оплати праці державного службовця є відкритою і має бути надана на запит на інформацію.

З повагою,

Микола Миколайович Боровик