Щодо надання інформації

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Є будинок культури. Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України «Про культуру» від 14.12.2010 р. № 2778-VI (далі – Закон про культуру) будинок культури є закладом культури.
В ньому передбачена посада «керівник гуртка». Відповідно до Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963 посада керівника гуртка відноситься до педагогічних посад.
При цьому примірними штатними нормативами клубних закладів, центрів народної творчості, парків культури та відпочинку та інших культурно-освітніх центрів і установ державної та комунальної форми власності сфери культури, затвердженими наказом Мінкультури від 20.09.2011 р. № 767/0/16-11 передбачено введення посади «Керівник гуртка» на групу вихованців (слухачів), виходячи з норм навантаження 3 години роботи на день (18 годин на тиждень).
Умови оплати працівників культури визначені наказом Мінкультури «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» від 18.10.2005р. № 745 (далі – наказ № 745).
Відповідно до п. 5 наказу № 745 умови оплати праці, передбачені цим наказом, застосовуються при обчисленні заробітної плати працівників закладів культури усіх організаційно-правових форм господарювання, включених до базової мережі закладів культури відповідно до Закону України "Про культуру", незалежно від відомчого підпорядкування.
В таблиці 1 додатка 3 до наказу № 745 серед посад (професій) професіоналів, фахівців, керівників інших структурних підрозділів, технічних службовців і робітників культури визначені тарифні розряди для посади «Керівники: студій, колективів (за видами мистецтва і народної творчості), музичної частини дискотеки, гуртків, самодіяльних об'єднань (клубів за інтересами)» — 7-10.
Відповідно до примітки 1 додатка 3 до наказу № 745 визначено, що посадові оклади керівникам гуртків, студій та колективів за видами мистецтва і народної творчості встановлюються за 3 години роботи в день.
Проте, якщо керівник гуртка є педагогічним працівником, то умови оплати праці педагогічних працінвиків закладів культури не визначені наказом № 745,а відповідно до п. 6 наказу № 745 їх оплата праці здійснюється відповідно до умов оплати праці аналогічних категорій працівників відповідних галузей бюджетної сфери, тобто визначають відповідно до наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557) та Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).
Відповідно до додатку 8 до наказу № 557 тарифний розряд керівників гуртків як педагогічних працівників позашкільних закладів усіх типів і найменувань визначаються в межах від 10 до 12 тарифного розряду. Фахівцям, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України «Про освіту» — середньої спеціальної освіти), установлюють 9 тарифний розряд.
Як визначити умови оплати праці керівника гуртка будинку культури – як педагогічного працівника, відповідно до наказу № 557, чи як не педагогічного працівника - за наказом 745?

З повагою,
Гавриш Петро Якович

zapyty, Міністерство культури та інформаційної політики України

3 Attachments

Доброго ранку, надсилаємо Вам проміжну відповідь МКІП на Ваше звернення.

zapyty, Міністерство культури та інформаційної політики України

3 Attachments

Добрий день, надаємо Вам відповідь МКІП на Ваш запит.