Щодо надання інформації

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до абзаців 2 та 3 пункту «г» частини другої статті 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 р. № 157-IX балансоутримувачі виступають орендодавцями, зокрема, щодо нерухомого майна, загальна площа якого не перевищує 400 м.кв. на одного балансоутримувача, якщо менший розмір площі не встановлено рішенням представницького органу місцевого самоврядування – щодо об'єктів комунальної власності або галузевими особливостями оренди майна.
Тобто підприємства, установи та організації як балансоутримувачі мають право виступати орендодавцями нерухомого майна, загальна площа якого не перевищує 400 квадратних метрів (не зважаючи на кількість приміщень або їх ізольованість) на одне підприємство, установу.
В зв’язку з цим прошу роз’яснити:
1. Чи може балансоутримувач взагалі бути орендодавцем щодо нежитлового приміщення/будівлі площа якого перевищує 400 м.кв. (наприклад з дозволу власника/уповноваженого органу)?
2. Якщо може, то як обраховується площа до і після погодження? Наприклад: у балансоутримувача є 5 договорів на загальну площу 200 м. кв, а наступний об’єкт 250 м.кв. Тобто в сумі виходить 450 м.кв. Виходить, що на ці 250 потрібен дозвіл власника? І якщо ці 250 погоджені, то чи означає це те, що у балансоутримувача є ще 200 кв. м. до 400 без погодження? Чи вже перевищено 400 м. кВ. і більше не можна?

З повагою,

Олена

Avramenko S.Y., SPFU, Фонд державного майна України

1 Attachment