Щодо надання відпустки для підготовки та участі в змаганнях працівникам, які беруть участь у всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до ст. 77-1 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 р. та ст. 16-1 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР відпустка для підготовки та участі в змаганнях надається працівникам, які беруть участь у всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях. Особи, які мають право на таку відпустку, перераховані в п. 2 Порядку надання та оплати відпусток для підготовки та участі у всеукраїнських і міжнародних спортивних змаганнях, затвердженого постановою КМУ від 01.06.2011 р. № 565 (далі — Порядок № 565).
Я зверталася до Міністерства економіки України і воно в листі від 03.02.2022 р. № 4712-06/5223-09 запропонувало в моїй ситуації звернутися до Міністерства молоді та спорту України, як головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у молодіжній сфері, сферах фізичної культури і спорту, національно-патріотичного виховання.
Тож я прошу відповісти на запитання: чи має право на відпустку для підготовки та участі в змаганнях працівник установи, який буде СУДДЕЮ на всеукраїнських спортивних змаганнях (про що надав відповідний документ), але такий працівник не займається систематично будь-яким видом спорту? Роботодавець до таких змагань немає жодного відношення.
Відповідно до п. 2 Порядку № 565 право на відпустку для підготовки та участі у всеукраїнських спортивних змаганнях мають працівники установ незалежно від форми власності за основним місцем роботи, які систематично займаються певним видом (видами) спорту та беруть участь у спортивних змаганнях.
Однак не зрозуміло чи умови про систематичне зайняття спортом та взяття участі в спортивних змаганнях застосовуються в сукупності чи окремо. Адже, якщо мова йде про суддів, то вони можуть не займатися систематично спортом (і які мають бути докази стосовно цього), але брати участь у спортивних змаганнях здійснюючи суддівство. Визначення поняття «учасники спортивних змагань» законодавство не містить. Але в п. 3 Положення № 617 зазначено, що до учасників спортивного заходу відносяться спортсмени, тренери, спортивні судді, інші особи, які забезпечують організаційне супроводження спортивного заходу. Чи можна вважати, що судді всеукраїнських спортивних змагань мають право на відпустку, як учасники спортивних змагань (заходів)? І неузгодженість понять в Положенні № 614 та Порядку № 565 на це право не впливає?

З повагою,

Людмила

Міністерство молоді та спорту України

1 AttachmentМіністерство молоді та спорту України

1 Attachment

 

показати цитоване