Щодо необхідності у продовженні (перенесенні) щорічної основної відпустки
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Працівника нашої установи викликали до слідчого управління у якості свідка у зв'язку з досудовим розслідуванням у кримінальному проваджені. Відповідний виклик він надав роботодавцю. Однак день виклику співпав з перебуванням у щорічній відпустці. В зв’язку з цим виникає питання: чи потрібно таку відпустку переносити чи продовжувати на день перебування на допиті?
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі виконання працівником державних або ГРОМАДСЬКИХ обов'язків, якщо згідно з законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи із збереженням заробітної плати.
З одного боку, за свідком зберігається середня зарплата за весь час, затрачений ним у зв'язку з явкою та викликом до органів досудового розслідування. Відповідну гарантію містить п. 1 Інструкції про порядок і розміри компенсації (відшкодування) витрат та виплати винагороди особам, що викликаються до органів досудового розслідування, прокуратури, суду або до органів, у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення, та виплати державним спеціалізованим установам судової експертизи за виконання їх працівниками функцій експертів і спеціалістів, затвердженої постановою КМУ від 01.07.1996 р. № 710.
З іншого боку, в п. 1 ст. 65 Кримінального процесуального кодексу України від 13.04.2012 р. № 4651-VI зазначено, що свідком є фізична особа, якій відомі або можуть бути відомі обставини, що підлягають доказуванню під час кримінального провадження, і яка викликана для давання показань. Але не сказано, що надання свідчень являється виконанням громадських обов’язків.
Тож чи правомірно вважати, що виклик до слідчого управління для участі у проведенні допиту у якості свідка не являється громадським обов’язком і якщо цей період припав на щорічну відпустку, то її продовжувати чи переносити не потрібно?
З повагою,
Сергій Васильович
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України отримало Ваш електронний лист та повідомляє.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про доступ до публічної інформації” публічна інформація – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Зазначений лист містить прохання про надання роз’яснення законодавства, що потребує створення нового документу, тому відповідь Вам буде надано у термін, визначений Законом України “Про звернення громадян”.
З повагою
Відділ організації роботи зі зверненнями громадян та доступу до публічної інформації
4712-06/30986-09 Дата реєстрації: 07.06.2021 17:17:16
ТЕРМІНОВО!!!! Щодо відпустки
Це повідомлення було надіслано з системи АСКОД