Щодо перевірки діяльності КП «ВАТУТІНСЬКІНВЕСТБУД» та неефективного використання об’єкту комунальної власності на першому поверсі будівлі по вулиці Миколи Закревського, 47

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Питання ефективного використання об’єктів комунальної власності має високий суспільний інтерес, є предметом широкої суспільної дискусії та чисельних публікацій в засобах масової інформації.

Державна аудиторська служба України є центральним органом виконавчої влади, основними завданнями якого є забезпечення формування і реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю, здійснення державного фінансового контролю, спрямованого на оцінку ефективного, законного, цільового, результативного використання та збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, досягнення економії бюджетних коштів, надання у передбачених законом випадках адміністративних послуг.

На балансі Комунального підприємства «ВАТУТІНСЬКІНВЕСТБУД» (Код ЄДРПОУ 30977943) знаходиться об’єкт комунальної власності, який розташований на першому поверсі по вулиці Закревського будинок 47.

Приміщення площею 305,8 кв. м не використовується більше 7 років та знаходиться в занедбаному стані, що свідчить про недбале ставлення та неефективне використання комунального майна. Це приміщення є частиною приміщень по вулиці Миколи Закревського, 47 в Деснянському районі (НБк -2-поверховий площа - 1081,70 кв. м).

На 01.04.2019 ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ІНВАЛІДІВ «ДОБРОБУТ ТА БЕЗПЕКА» має податковий борг, що свідчить про неможливість утримання в належному стані вказаного приміщення.

Договір оренди не було підписано, експертну оцінку не було здійснено, приймання приміщення не відбулось, оплата оренди зазначеного приміщення ГОІ «ДОБРОБУТ ТА БЕЗПЕКА» не здійснювалась. Строк оренди (2 роки 364 дні) передбачений пунктом 5 Додатку до Рішенням Київської міської ради від 21 травня 2015 року № 503/1367 «Про передачу в оренду без проведення конкурсу нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва» сплинув.

Засновником ГОІ «ДОБРОБУТ ТА БЕЗПЕКА» зазначена особа, яка є власником нерухомого майна, яким користується член депутатської фракція «Єдність»та заступник голови Постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Тесленко Павло Петрович, про що свідчить його декларація https://declarations.com.ua/declaration/...

Наведене свідчить про загрозу корупційних ризиків та конфлікту інтересів.
На веб-сайті Департаменту комунальної власності міста Києва вказане приміщення на даний момент включено до переліку об’єктів, що пропонуються для передачі в оренду (вільних) з площею 364.20 кв. м.
http://desn.gov.ua/index.php?option=com_...

За інформацією наданою листами Департаментом комунальної власності КМДА та Деснянською районною в місті Києві державною адміністрацією на даний час здійснюються організаційно-правові заходи, передбачені Законом «Про оренду державного та комінального майна» та Рішення Київської міської ради від 21.04.2015 № 415/1280 «Про затвердження Положення про оренду майна теріторіальної громади міста Києва», з оформлення орендних відносин, одночасно проінформувавши про те, що приміщення по вулиці Миколи Закревського, 47 підлягають приватизації шляхом продажу на аукціонах згідно Рішення Київської міської ради від 31.03.2011 № 100/5487. Неведені факти одночасно вказують на суперечність тверджень про оренду та продаж, як таких, що суперечать один одному.

До того ж, згідно обох Листів було надано інформацію про надіслані заяви на попит, в яких фігурують сімнівні суб’єкти господарювання, які мають ряд недоліків виходячи з публічної інформації про них, зокрема:

- ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СПІЛКА СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА» має статутний капіта 1000 грн., що нижче визначеного законом мінімуму, а повноваження керівника обмежені згідно до статуту. За даними аналітичної системи YouControl це підприємство має відношення до «Групи Павла Тесленка», який є депутатом Київської міської ради, що в свою чергу свідчить про загрозу корупційних ризиків та конфлікту інтересів.

- ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЛІСОВИЙ 2007» має статутний капіта 6000 грн., що нижче визначеного законом мінімуму. За даними аналітичної системи YouControl це підприємство має відношення до «Групи Павла Тесленка», який є депутатом Київської міської ради, що в свою чергу свідчить про загрозу корупційних ризиків та конфлікту інтересів.

- ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «ГАРАЖНИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ «АТОВЕЦЬ» має податковий борг станом на 06.05.2019.

До теперішнього часу не було проведено конкурс з метою передачу в оренду нежитлового приміщення комунальної власності територіальної громади міста Києва розташованого на першому поверсі по вулиці Закревського будинок 47 площею 305,8 кв. м., що призвело до суттєвого погіршення його стану.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтями 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію чи здійснювалась Північним офісом Державної аудиторської служби України Комунального підприємства «ВАТУТІНСЬКІНВЕСТБУД» та чи враховувалась під час перевірки наведена інформація щодо неефективного використання об’єкту комунальної власності на першому поверсі будівлі по вулиці Миколи Закревського, будинок 47, площею 305,8 кв. м, що призвело до суттєвого погіршення його стану.

(2) Надати інформацію про результати перевірки та скан-копію документу за результатами такої перевірки та Акту за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства «ВАТУТІНСЬКІНВЕСТБУД».

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Держаудитслужба,

1 Attachment

Державна аудиторська служба України

1 Attachment

Державна аудиторська служба України

3 Attachments