Щодо повідомлення фізичною особою - резидентом України про набуття частки в іноземній юридичній особі

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Артем, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

Відповідно до підпункту 39-2.5.5 пункту 39-2.5 статті 39-2 Податкового кодексу України фізична особа - резидент України повинна повідомляти контролюючий орган про набуття частки в іноземній юридичній особі протягом 60 днів з дня такого набуття або відчуження.
За положеннями пункту 69.9 статті 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України передбачено, що для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Підпунктом 1 пункту 1 Законом України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» встановлено, що фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи, та підпунктом 5 цього ж пункту встановлено, що цей Закон не поширюється на податкові правовідносини.

1. З урахуванням вказаних норм права, прошу надати інформацію щодо зупинення 60 денного терміну для повідомлення фізичною особою - резидентом України контролюючий орган про набуття частки в іноземній юридичній особі під час дії воєнного стану, а також застосування 60 денного терміну після припинення чи скасування воєнного стану;

2. Додатково прошу надати інформацію стосовно необхідності надсилання повідомлення до контролюючого органу у випадку якщо фізична особа - резидент України набула і відчужила частку в іноземній юридичній особі у термін до 60 днів.

З повагою,

Артем Сергієнко

answer, Державна податкова служба України

1 Attachment