Щодо проведення аудиту та статистичних даних по винесенним судовим рішенням відносно підприємств, які входять до складу Державного концерну «Укроборонпром»

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Інформація щодо зловживань та корупції в діяльності колишнього керівництва Державного концерну «Укроборонпром» має високий суспільний інтерес, є предметом широкої суспільної дискусії і стала темою чисельних публікацій в засобах масової інформації, що спричинило видання Указу Президента України, яким було введено у дію відповідне рішення РНБО від 6 березня «Про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення», в якому йдеться про аудит Укроборонпрому.

За повідомленнями в засобах масової інформації 19 березня 2019 року Кабінет міністрів України на своєму засіданні ухвалив рішення про виділення 32,5 млн. грн. на проведення міжнародного аудиту Державного концерну «Укроборонпром», що свідчить про високий державний та суспільний інтерес до розслідування чисельних зловживань у цьому державному концерні.

01.10.2019 ТОВ «БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА» отримала 29 336 000 грн. за надання послуг незалежного аудиту Державного концерну «Укроборонпром» та його підприємств із залученням міжнародних експертів.

* * *

Відповідно до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтями 19, 34, 40, 68, Конституції України, статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію про порядок та умови проведення незалежного аудиту Державного концерну "Укроборонпром" та його підприємств із залученням міжнародних експертів, надати скан-копію відповідного контракту та плану проведения такого аудиту ТОВ «БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА».

(2) Надати інформацію про стандарти бухгалтерского обліку та аудиту за якими буде проводитись аудит Державного концерну «Укроборонпром» та їх відповідності стандартам, які діють в Україні.

(3) Надати інформацію яким чином буде організовано проведення незалежного аудиту Державного концерну «Укроборонпром» та його підприємств із залученням міжнародних експертів, в частині допуску вказаних осіб до державної таємниці та дотримання ними вимог Закону України «Про державну таємницю».

(4) Надати інформацію про кількість осіб притягнутих до відповідальності протягом з моменту створення Державного концерну «Укроборонпром» та по теперішній час з числа керівництва концерну та підприємств, що входять до його складу та кримінальних провадженб щодо них, які розслідуються на даний час.

(5) Надати інформацію та статистичні дані про кількість винесенних судових рішень та відкритих виконавчих проваджень та на яку суму по кожному з підприємств, які входять до складу Державного концерну «Укроборонпром» та розмір фінансових зобов’язань, які не виконуються в зв’язку із дією Закону України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна», яким встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних капіталах яких частка держави становить не менше 25 відсотків.

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Левицька Н.М., Державний концерн "УкрОборонПром" (Реорганізовано в Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість»)

2 Attachments

צצ " ̦ϧ " , ͦΦ ަ
----
Φ ! Ǧ () ̦ , ĦΦ ͦ Ħ. , Φ , ЦΦ Ǧ - Ц ( *.p7s). צ Ц , Ҧ Ʀæ ަ , , https://acskidd.gov.ua/korustyvach_csk


. Ҧ. 36, . ɧ, 04119,
. +380 (44) 586-24-01, +380 (44) 586-24-77
¦: [Державний концерн "УкрОборонПром" request email]
IT: [email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]