Щодо реконструкції квартири № 433 будинку 24 (під’їзд № 16) по бульвару Лесі Українки в м. Києві

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Користуючись нагодою, висловлюю Вам свою глибоку повагу та звертаюсь до Вас з приводу наступного.

Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва є структурним підрозділом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підконтрольним Державній архітектурно-будівельній інспекції України, здійснює архітектурно-будівельний контроль, виконує дозвільні та реєстраційні функції у сфері містобудівної діяльності, забезпечує державну політику у сфері містобудівної діяльності, забезпечує у межах повноважень захист прав і законних інтересів.

Питання належного введення в експлуатацію та експлуатації нежитлових приміщень має високий суспільний інтерес, є предметом широкої суспільної дискусії та чисельних публікацій в засобах масової інформації.

За інформацією Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно з 13.01.2020 року власником квартири 433 (загальною площею: 84.72 кв.м) по бульвару Лесі Українки в будинку 24 в місті Києві є Балазюк Віктор Павлович, який 13.01.2020 року передав її в іпотеку Вашкевичу Вячеславу Васильовичу за договором іпотеки № 178 (розмір основного зобов’язання: 1916800,00 гривня, додаткові відомості про зобов’язання: за середнім курсом продажу долара США комерційними банками еквівалентно 80 000 (вісімдесят тисяч) доларів США 00 центів).

Новий власник квартири № 433 будинку 24 (під’їзд № 16) по бульвару Лесі Українки в м. Києві розпочав здійснив масштабне перепланування квартири, розібрано цеглу фасадного вікна житлової кімнати, збільшено віконний отвір, добудовано балкон замість вікна, демонтовано внутрішні перегородки в квартирі, здійснено перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів, переустаткувано туалет та ванна кімната, вентиляційні канали,

Ремонт здійснювався невідомою особою на ім’я Олександр, що фіксувалось актами обстеження комунального підприємства житлового фонду Печерського району м. Києва Житлово-експлуатаційна дільниця «Печерська брама». Згода власників інших квартир у під’їзді — не надавалась.

Згідно відповідей комунального підприємства житлового фонду Печерського району м. Києва Житлово-експлуатаційна дільниця «Печерська брама» контакту з новим власником встановити не вдалось.

Балансоутримувачем будинку є КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду м. Києва», а обслуговування здійснює комунальне підприємство житлового фонду Печерського району м. Києва Житлово-експлуатаційна дільниця Печерська брама. З 2000 року будинок знаходиться в аварійному стані внаслідок перепланування перших двох поверхів колишнього магазину із втручанням в фундамент, підвальні приміщення, несучі конструкції, проводилася масштабна виїмка ґрунту, від чого будинок досі має уклін до проїжджої частини, і між 14 та 15 під’їздами встановлено металеві стяжки.

Вищезгадані порушення вказують на системні порушення правил користування жилими приміщеннями, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилого будинку і жилих приміщень, псування жилого будинку та об’єктів благоустрою за мовчазної згоди та бездіяльності організації балансоутримувача та обслуговуючої організації.

Також наведене вказує й на неналежне використання житлового фонду, грубі порушення під час будівництва та безпечної експлуатації будівлі власником квартири, що створює реальну загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків, що має ознаки злочину передбаченого статтею 275 Кримінального кодексу України.

Більше того, одночасне оформлення кватири та іпотеки може свідчити про те, що фактичним власником є Вашкевич Вячеслав Васильович.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань в місті Києві по вулиці Бессарабська площа, 5, квартира 5 зареєстровано ФОП Вашкевич Вячеслав Васильович з видами діяльності по наданню в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, діяльності готелів і подібних засобів тимчасового розміщування, діяльності засобів розміщення на період відпустки та іншого тимчасового проживання.

За даними порталу МВС в розділі «Особи, які переховуються від органів влади» наявна інформація про особу, яка розшукується Подільським управлінням поліції ГУНП у м.Києві з анкетними даними на ім’я Вашкевича Вячеслава Васильевича.

✵ ✵ ✵

Відповідно, до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року та статті 10 Конвенції з прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Керуючись правом на доступ до офіційних документів визначеним Конвенцією Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе), ратифікованої Законом України № 631-IX від 20.05.2020 року, яка надає право кожному, без дискримінації за будь-якою ознакою, на доступ, за вимогою, до офіційних документів, що знаходяться в розпорядженні державних органів. Під поняттям «офіційні документи» розуміється будь-яка інформація, записана в будь-якій формі, складена або отримана, та яка перебуває у розпорядженні державних органів.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно статті 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

✵ ✵ ✵

На підставі наведеного та керуючись статтями 19, 34, 40, 68 Конституції України, статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати за наявності скан-копії документів на об’єкт реконструкції квартири № 433 будинку 24 (під’їзд № 16) по бульвару Лесі Українки в м. Києві, а саме декларації про початок підготовчих та будівельних робіт, декларації про готовність об'єкта до експлуатації, дозволу на будівельні роботи та інших документів, що стосуються об’єкту розташованого за вказаною адресою та повідомити чи введено в житлове приміщення площею в експлуатацію.

(2) Надати скан-копію поповерхового плану квартири № 433 будинку 24 (під’їзд № 16) по бульвару Лесі Українки в м. Києві та проект переобладнання або перепланування, погоджений в установленому порядку.

(3) Надати інформацію чи здійснювались заходи державного архітектурно-будівельного контролю в зв’язку з переплануванням квартири № 433 будинку 24 (під’їзд № 16) по бульвару Лесі Українки в м. Києві.

(4) Включити до Наказу про затвердження річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік проведення перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час здійснення будівельних робіт та реконструкції квартири № 433 будинку 24 (під’їзд № 16) по бульвару Лесі Українки в м. Києві.

(5) Звернутись до підприємства балансоутримувача, підприємства що здійснює експлуатацію та правоохоронних органів з метою дотримання законності та здійснення архітектурно-будівельного контролю.

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва

1 Attachment

--
Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста
Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської
державної адміністрації)
Адреса: вул. Хрещатик, 32а, м. Київ, 01044
Е-пошта: [Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва request email]
Телефон приймальні: (044) 202 77 72
Телефон з питань документообігу: (044) 202 77 66

Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва

1 Attachment

--
Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста
Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської
державної адміністрації)
Адреса: вул. Хрещатик, 32а, м. Київ, 01044
Е-пошта: [Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва request email]
Телефон приймальні: (044) 202 77 72
Телефон з питань документообігу: (044) 202 77 66