щодо закупівель медпрепаратів до шкіл Комунарського району м. Запоріжжя

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації,
відповідно до статті 34 Конституції України кожному гарантовано право на отримання, зберігання та поширення інформації. Гарантія права на інформацію забезпечується обов'язком органів державної влади та органів місцевого самоврядування, як розпорядників інформації, оприлюднювати інформацію, яка була отримана або створена в процесі їхньої діяльності згідно зі статтями 3, 4, 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації»,
згідно зі статтею 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію. При цьому, згідно зі статтею 19 цього самого закону, запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Закон України «Про доступ до публічної інформації», забороняє обмежувати доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами. Розпорядження бюджетними коштами включає здійснення витрат з державного чи місцевого бюджету.

Прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Інформацію щодо закупівель до шкіл Комунарського району міста Запоріжжя мед.препаратів та ліків - а саме:
- які організації приймали участь у закупівлі медпрепаратів та ліків до шкіл,
- аудиторію призначення (наприклад, учні, педагоги та інший персонал, що знаходиться на території закладів) та чим затверджена аудиторія призначення для використання медпрепаратів та ліків,
- список дозволених медичних препаратів та ліків в школах.

Всю інформацію прошу надати в пдф форматі.
Наголошую, що відмова надати публічну інформацію, яка є відкритою у доступі, є порушенням Закону «Про доступ до публічної інформації». Створення штучних перепон є не тільки порушенням Закону України «Про доступ до публічної інформації», а й може свідчити про корупційну складову (ст.45, 60 Закону України «Про запобігання корупції»).
Звертаю Вашу увагу, що у випадку ненадання відповіді на запит або надання неповної інформації, буду змушена звертатись за захистом свого права на інформацію до суду або вимагати притягнення Вас до адміністративної відповідальності за статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Закон України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні ...» наполягає на тому, що «…ефективний доступ до інформації, якою володіють органи публічної влади, інші суб’єкти, є важливою передумовою для запобігання корупції, виявлення та припинення корупційних діянь.
Особливе значення має інформація, яка становить суспільний інтерес, а саме –
відомості про використання бюджетних коштів, розпорядження державним або комунальним майном, особисті доходи, майно, видатки та зобов’язання фінансового характеру публічних службовців..»
Ст.29 Закону України «Про інформацію» містить невичерпний перелік ознак суспільно важливої інформації. Серед якої є й:
- «інформація, що свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману … та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, тощо».
Доступ до інформації є необхідним інструментом для проведення журналістських розслідувань, стимулювання громадянської активності в антикорупційній сфері (підрозділ «Доступ до інформації» Розділу 3. «Запобігання корупції»):
- «забезпечує реалізацію конституційних прав, основоположних свобод і обов’язків, серед яких і Стаття 38 Конституції України: Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами…»
Також пропоную ознайомитись – https://dostup.pravda.com.ua/news/public...
Саме такою суспільно важливою є інформація, що міститься у запитуваній інформації, яка буде використана для громадського контролю з метою запобігання корупції.
З метою економії бюджетних коштів прошу відповідь поштою не надсилати.
Відповідь на запит та відскановані копії запитуваних документів прошу викласти на сайті https://dostup.pravda.com.ua/

З повагою до вас,

Ярослава Братусь,
секретар міського осередку
ПП "Демократична Сокира" м.Запоріжжя

Сектор з питань доступу до публічної інформації виконкому міської ради, Запорізька міська рада

2 Attachments

!

 

, infosector

 

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Міський департамент онмс,

1 Attachment

Міський департамент онмс,

2 Attachments

--- Пересылаемое сообщение ---
От кого: "Міський департамент онмс" <[email address]>
Кому: "Вознесенівський ТВО" <[email address]>, "Дніпровський ТВО"
<[email address]>, "Заводський ТВО" <[email address]>, ...
Тема: Матеріали
Дата: 05 февраля 2020, 12:04:42