Щорічна оцінка стану оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації (місцевими радами), а саме інформації про депутатів місцевих рад

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Роговський Андрій, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Роговський Андрій

На підставі статей 1,13,19,20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:
Згідно п. 7 “ПОЛОЖЕННЯ про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 (далі ПОЛОЖЕННЯ), паспорт набору даних, зокрема, повинен містити відомості про відповідальну особу розпорядника інформації, яка відповідає за оприлюднення інформації згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” (далі - відповідальна особа розпорядника інформації), та адресу її електронної пошти.
У відповідності до п. 16 ПОЛОЖЕННЯ Сторінка набору даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних повинна містити форму для зворотного зв’язку користувачів з розпорядником інформації шляхом надсилання пропозицій, відгуків тощо. Форма для зворотного зв’язку може включати форму для залишення коментарів на сторінці набору даних, гіперпосилання на таку форму чи надіслання листа електронною поштою на адресу відповідальної особи розпорядника інформації.

Згідно Додатка до Положення (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2021 р. № 407) встановлений ПЕРЕЛІК наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. Зокрема, такий розпорядник інформації, як орган місцевого самоврядування зобов’язаний оприлюднювати - Дані про депутатів місцевих рад, у тому числі контактну інформацію та графік прийому.
Слід зауважити, що термін словосполучення “підлягають оприлюдненню” носить імперативний характер, а отже це є саме зобов’язанням органів місцевого самоврядування зазначати інформацію про депутатів місцевих рад.
У відповідності п. 1 Загальних положень “ПОРЯДКА щорічної оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 409 Порядок визначає процедуру проведення щорічної оцінки стану оприлюднення і оновлення відкритих даних (далі - оцінка) міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, розпорядниками інформації, визначеними у переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, територію області, мм. Києва та Севастополя, міста обласного значення (далі - розпорядники інформації), як складової частини моніторингу стану оприлюднення та оновлення наборів даних на офіційних веб-сайтах державних органів та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.
Згідно п. 2 Загальних положень “ПОРЯДКА щорічної оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних” Метою оцінки є визначення стану виконання розпорядниками інформації вимог Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 85, ст. 2850).
У відповідності до п. 3 Загальних положень “ПОРЯДКА щорічної оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних” Оцінка проводиться Мінцифри із дотриманням принципів об’єктивності, достовірності, доступності, прозорості та у взаємодії з розпорядниками інформації.
Згідно п. 4 Загальних положень “ПОРЯДКА щорічної оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних” оцінка проводиться щороку у два етапи: опитування розпорядників інформації; аналіз результатів опитування та визначення оцінки.
Враховуючи викладене просимо, надати інформацію чи Мінцифра проводила щорічну оцінку стану оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації (місцевими радами), а саме інформації про депутатів місцевих рад.
Якщо так, просимо надати посилання на веб-сторінку із оприлюдненням такої інформації на Єдиний державний веб-портал відкритих даних.
Якщо ні, просимо надати пояснення чому саме Мінцифра не виконує обов'язки покладені нормативними актами, зокрема:
обов’язок щодо належного функціонування Єдиного державного веб-порталу відкритих даних;
обов’язок щодо проведення із залученням інститутів громадянського суспільства та представників громадськості періодичного моніторингу стану оприлюднення та оновлення наборів даних на офіційних веб-сайтах державних органів та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, зокрема шляхом проведення щорічної оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних відповідно до Порядку із подальшою публікацією результатів моніторингу на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та поданням результатів оцінки на розгляд Кабінету Міністрів України.
У відповідності до ч. 1 ст. 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Згідно ч. 4 ст. 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації » у разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
У відповідності до п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 24 ЗУ «Про доступ до публічної інформації » винні особи несуть відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації, зокрема: за ненадання відповіді на запит; ненадання інформації на запит.

Голова ГО «УНКД» Роговський Андрій Еіріхтович

Добрий день, Ваш запит на публічну інформацію зареєстровано за 587 (з) від
24.11.2021.

 

 

From: thedigital, hello <[Міністерство цифрової трансформації України request email]>
Sent: Wednesday, November 24, 2021 8:49 AM
To: zapyt <[email address]>; [email address]
Subject: Fwd: Інформаційний запит - Щорічна оцінка стану оприлюднення та
оновлення відкритих даних розпорядниками інформації (місцевими радами), а
саме інформації про депутатів місцевих рад

 

 

показати цитоване