Сплата адміністративного збору

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Інна, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 р. №807-ІХ у Вінницькій області утворено Вінницький район (з адміністративним центром у місті Вінниця) в тому числі у складі Вінницької міської територіальної громади.
Після внесення змін до програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) (оновлено словник адміністративно-територіального устрою України), виникла необхідність внесення змін до установчих документів з врахуванням нових адміністративних районів.
Виконавчі органи міської ради вносять зміни до установчих документів (Статутів) юридичних осіб комунальної форми власності, які входять до сфери управління виконавчих органів міської ради, у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою в частині внесення зміни щодо місцезнаходження юридичної особи (для прикладу: «Місцезнаходження: Україна, 21050, Вінницька область, Вінницький район, місто Вінниця, вулиця Соборна, будинок 59»).
Правила та процедури, за якими здійснюються відповідні зміни, визначені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755) та Порядком державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5.
Відповідно до Закону №755 до переліку документів для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, включений, в тому числі, документ про сплату адміністративного збору.
Відповідно до абзацу 14 статті 36 Закону №755 адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичних осіб та їхніх установчих документів, змін до відомостей про фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, пов’язаних із змінами в адміністративно-територіальному устрої України.
Проте, державний реєстратор вимагає документ про сплату адміністративного збору, посилаючись на абзац 15 статті 36 Закону №755:
«у разі якщо законами визначено строк для приведення у відповідність до них, адміністративний збір не справляється при внесенні змін до відомостей, у тому числі змін до установчих документів, у строк, визначений цими законами»,
мотивуючи це тим, що річний термін, передбачений для безоплатного переоформлення найменувань та, за необхідності, установчих документів органів місцевого самоврядування та юридичних осіб публічного права, засновниками яких є органи місцевого самоврядування, у зв’язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України відповідно до пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1009-IX Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», уже закінчився.
Строки на приведення у відповідність відомостей в ЄДР щодо нового місцезнаходження чинним законодавством не передбачені.
Чи має включатись до переліку документів, що подаються при проведенні реєстраційних дій щодо державної реєстрації змін до установчих документів (Статутів, Положень) юридичних осіб комунальної форми власності в частині внесення зміни щодо місцезнаходження юридичної особи у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою, документ про сплату адміністративного збору?

З повагою,

Інна

Міністерство юстиції України

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]