ВІДКРИТИЙ ЛИСТ Заступнику голови фіскальної служби України п. Макаренко А.В.

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви ГО "ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ІМПОРТЕРІВ АВТОМОТОТЕХНІКИ", будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
ГО "ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ІМПОРТЕРІВ АВТОМОТОТЕХНІКИ"

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Виконуючи Ваше усне протиправне розпорядження, керівник Ягодинської митниці вирішив почати боротися з темою кузови до автомобілів, що були у вжитку (код ТНВД 8707).
Наслідком такої боротьби стали численні порушення митного кодексу, які межують зі зловживанням службовим становищем Ваших підлеглих, що останнім часом призвели до відверто кримінальних дій, таких як втручання в статистичну базу обліку суб’єктів з метою тимчасової зміни номеру облікової картки, безпідставне коригування митної вартості та коду товарів, і, як кульмінація беззаконня, створення карток відмови попередніх митних декларацій без докладного та всебічного роз’яснення причин такої відмови.
Особливо розцвіло беззаконня з приходом на Ягодинську митницю чергового начальника А.Андрейківа, вже четвертого за останній рік. Намагаючись вислужитись особисто перед Вами, цей горе-керівник іде по трупах і долях людей, до яких йому байдуже. Змушуючи рядових інспекторів виконувати незаконні вказівки, Андрейків А. втягує їх у вчинення злочинних протиправних дій, створює атмосферу взаємної недовіри та підозрілості. У минулому дружній колектив Ягодинськоі митниці на очах деградує, перетворюючись на безвідповідальних гвинтиків машини, яка ламає їх долі.
Замість сумлінного виконання Митного кодексу, співпраці з суб’єктами митниці, без яких діяльність самої митниці позбавлена всякого сенсу, відбувається виховання підлеглих в ролі тупого холуя, за принципом «що скаже начальник». Інспектори перестали бути сумлінними працівниками та перетворились на безсловесних, безправних виконавців барських забаганок з Києва, заляканих черговим звільненням з митних органів з подальшою відмовою працювати у новоствореній фіскальній службі. Рядові інспектора митниці для вас не люди, а раби, які виконають будь-яку, навіть незаконну, команду. Іде залякування інспекторів та брокерів про закриття МП Ковель, у разі невиконання злочинних команд. До такого не доходило навіть у до майданні часи. Чому так відбувається? За невиконання незаконного наказу Ви звільняєте інспектора швидше, ніж спрацює закон. Саме звідси іде корупція, вимагання хабарів, всі намагаються якось домовитись, бояться боротись за свої законні права.
За останні два місяці керівництво Ягодинської митниці виказало своє повне презирство до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, не провівши з ними ні однієї зустрічі, ні одних зборів. Начальники міняються, як рукавички, не встигаючи познайомитись з керівниками підприємств, вникнути в специфіку регіону, вони не знають своїх підлеглих, не цікавляться їхніми проблемами. Натомість в службові кабінети заводяться невідомі особи, підміняючи штатних працівників, які починають правити митницею на свій розсуд. Це називається «я прийшов зі своєю командою». Але очевидно, що митниця ще не стала «приватною лавочкою» пана Андрейківа, і дуже скоро він своїми діями настільки збурить підприємців Волині, що його витурять як і з Рівного, і з Чернівців та інших попередніх посад. Коли ми поцікавились, що ж за керівника отримала синьоока Волинь в особі цього зазнайкуватого горе-керівника у своїх колег підприємців з інших областей, то були шоковані почутим. Ні одного теплого слова - хапуга-хабарник, який іде по трупам підлеглих, вислужуючись перед начальством, вкрай непорядна людина. Ми не можемо зрозуміти, шановний Анатоліє Вікторовичу, чим така людина змогла досягти Вашої довіри, так зачарувати Вас, що Ви вирішили, що він достойний очолити ворота України в Європу, славну Ягодинську митницю. Невже він виконує Ваші вказівки, і тим вислужує Вашу підтримку? Чи за це боровся народ на Майдані?
Даємо Вам нашу принципову відповідь – НІ! Так не буде! І всілякі андрейківи підуть з Волинської землі, з Ягодинськоі митниці, яких би високих покровителів вони б не мали. Ми віримо нашому Президенту Порошенко П.О., нашому прем’єру Яценюку А.П., які оголосили боротьбу з корупцією, хабарництвом, кумівством, хамством держслужбовців, нехтуванням ними законів України. А Ваш наближений, безсовісний, в запалі виконання незаконних усних розпоряджень підлеглий Андрейків відповідає всім без виключення цім критеріям.
Так, маємо вже десятки незаконних карток відмови у митному оформленні, зупинення надходження вже попередньо сплачених коштів до державного бюджету у сумі понад 240 000 грн., за які прийдеться відповідати. Формулювання причин відмови у оформленні ПД у графі 31 викликає подив відсутністю пояснення причин, мотивацій. При їх складанні керуються не ст..259 п. 10 Митного кодексу України, а бажанням прислужитись особисто Вам, доказавши свою відданість справжнього холуя, здатного на все. Цей тимчасовий керівник забуває, що часи змінились, змінились і люди - і як було за банди Януковича, вже не буде.
Ми не допустимо, не станемо перед Вами на коліна і не будемо домовлятися!!! Ми будемо з Вами боротись, бо це наше життя, наших дітей, родин, і не Вам вирішувати, що нам ввозити і розмитнювати.
НАДОІЛО, НАБРИДЛО, ДІСТАЛО!!!
З цього починався Майдан, і упаси Вас Бог знову штовхати нас на його повторення. Члени асоціації вже показали свою організованість під час боротьби за відміну утилізаційного збору під стінами Верховної Ради, коли в Київ приїхало понад тисячу доведених до відчаю людей. Не змушуйте їх до радикальних дій напередодні виборів, часу для наведення законності залишилось лічені дні!
Закликаємо Вас припинити виконання незаконних усних розпоряджень по довільному використанню Митного кодексу України в особистих цілях тимчасового начальника Ягодинської митниці Андрейківа, просимо правоохоронні органи призначити перевірку періоду злочинного перебування на посаді цього горе-керівника, подальше перебування якого вважаємо недоцільним, шкідливим, злочинним.
Просимо призначити керівником Ягодинської митниці справжнього патріота, фахівця, нарешті, порядну людину, яка у своїй роботі буде керуватись законом, а не телефонним правом.

Поки що з надією на справедливість,
без участі народу

ГО "ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ІМПОРТЕРІВ АВТОМОТОТЕХНІКИ"

P.S. Окремо звертаюсь з проханням невідкладного, термінового особистого прийому з вирішення ситуації, яка склалась.

Державна податкова служба України

1 Attachment