Відностно корупційної складової щодо виїзду за кордон чоловіків під час надзвичайного стану.

Олександр Хабло

Доброго дня!

06.03.2022 року, на прикордонному пункті перетину Угринів (Львівська область) мене не пустили разом з жінкою та дітьми до Польші. Я вимагав від прикордонників надати мені відмову ві письмовій формі, для оскарження в судовому порядку, але мою вимогу проігнорували й зобовязали покинути пункт перетину. Телефони гарячої лінії прикордонної служби, міністерства оборони - не працювали.

В інтервью газеті Факти, заступником директора НАЗК Артемом Ситником, зазначалось, що Конституція України допускає обмеження прав та свобод громадян зазначених в статті 64 Конституції України, але Указ про введення воєнного стану Президентом України Володимиром Зеленським не містить прямої заборони, а копіює положення ст. 64 Конституції України про МОЖЛИВЕ обмеження прав та свобод. Що приводить до корупційних ризиків. За словами пана Ситника НАЗК надіслали листа з відповідними пропозиціями до Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України, Офісу генпрокурора, Генштабу, та Міноборони.

Ст. 33 Конституції України передбачає, що Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються ЗАКОНОМ.

Абз. 2 п. 3.1. Рішення Конституційного суду України №10-р/2020 від 28.08.2020 року, зазначено що: Конституційний Суд України наголошує, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина є можливим у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження може встановлюватися ВИКЛЮЧНО ЗАКОНОМ - актом, ухваленим Верховною Радою України як єдиним органом законодавчої влади в Україні. Встановлення такого обмеження підзаконним актом суперечить статтям 1, 3, 6, 8, 19, 64 Конституції України

Згідно ст. 151-2 Конституції України, Рішення та висновки, ухвалені Конституційним Судом України, є обов’язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені.

Тому прошу надати наступну інформацію (документи):
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1) Копії листів з відповідними пропозиціями до Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України, Офісу генпрокурора, Генштабу, та Міноборони.
2) Копії відповідей на ці листи.

Також прошу надати відповідь на мої запитання:
1) Чи мають прикордонники обмежувати моє конституційне право вільно залишати територію України
2) Як мені дізнатися, хто приняв рішення про обмеження моїх прав. І як діяти в майбутньому, якщо прикордонники обмежують мої конституційні права на підставі підзаконних нормативних актів

З повагою,
Олександр Хабло

Національне агентство з питань запобігання корупції

7 Attachments

Олександр Хабло

Доброго дня!
Я щиро вдячний за надані матеріали. Поки ще ознайомлююсь з файлом "Корупційні схеми та ризики..."
Великий об'єм аналітичної роботи проведено агенством.

З повагою,

Олександр Хабло