Виконання рішення Конституційного суду України.

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Сергій Головко, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Сергій Головко

Доброго дня!

Рішення Конституційного суду України від 20 липня 2023 року № 14-р/2023 у справі № 300/4692/23 щодо включення в довідку про додаткові види грошового забезпечення додаткової винагороди, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168, є важливим для забезпечення прав військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських та їх сімей.
У рішенні Конституційний суд визнав неконституційною норму пункту 4 частини першої статті 50 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка не передбачає включення до довідки про додаткові види грошового забезпечення додаткової винагороди, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168.
Конституційний суд зазначив, що додаткова винагорода, встановлена постановою № 168, є складовою грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських та їх сімей, яку держава взяла на себе обов'язок виплачувати їм на період дії воєнного стану в Україні.
Невключення до довідки про додаткові види грошового забезпечення додаткової винагороди, встановленої постановою № 168, унеможливлює обчислення пенсії в повному обсязі, що порушує права військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських та їх сімей на соціальний захист.
Рішення Конституційного суду є обов'язковим для виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами.
На підставі цього рішення Пенсійний фонд України зобов'язаний внести зміни до порядку формування та видачі довідок про додаткові види грошового забезпечення, включивши до них додаткову винагороду, встановлену постановою № 168.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Надайте інформацію чи виконав Пенсійний фонд України рішення Конституційного суду України. Якщо відповідні зміни не були внесені, то надайте нормативно правові акти якими керується Пенсійний фонд України порушуючи закон та не виконуючи обов’язкове до виконання рішення Конституційного суду України.

З повагою,

Сергій Головко

Пенсійний фонд України

Зареєстровано 07.12.2023 16:51:06, реєстраційний №2013/11

Пенсійний фонд України

2 Attachments

[ Email has no body, please see attachments ]