Виплата недоотриманої пенсії за свідоцтвом про право власності

Черновол Игор

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до ст. 52 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім'ї, зазначеним у частині другій статті 36 цього Закону, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали. У разі відсутності членів сім'ї, зазначених у частині першій цієї статті, або у разі не звернення ними за виплатою вказаної суми в установлений частиною другою цієї статті строк сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини.
Згідно з пунктом 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (зі змінами) та реєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі – Порядок 22-1) заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера подається особою до органу, що призначає пенсію, в якому померлий пенсіонер перебував на обліку як одержувач пенсії.
Відповідно до п. 2.26 Порядку, для виплати недоотриманої пенсії, яка ввійшла до складу спадщини, у зв’язку з відсутністю членів сім’ї або в разі не звернення ними за виплатою вказаної суми протягом шести місяців з дня відкриття спадщини до органу, що призначає пенсію, в якому перебував на обліку померлий пенсіонер, надається документ, що посвідчує особу заявника, свідоцтво про смерть, свідоцтво про право на спадщину.
В межах однієї спадкової справи: донька померлого пенсіонера отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом 1/2 від недоотриманої пенсії, дружині померлого пенсіонера нотаріусом видано свідоцтво про право на власність на 1/2 від недоотриманої пенсії. Свідоцтво про право на спадщину за заповітом та свідоцтво про право на власність містять посилання на одну спадкову справу. Чи має право дружина померлого пенсіонера на отримання 1/2 недоотриманої пенсії на підставі свідоцтва про право на власність, враховуючи що свідоцтво про право на спадщину за заповітом видано на доньку померлого із зазначенням також її право на 1/2 на недотриману пенсію?

З повагою,

Черновол Игор

Пенсійний фонд України

2 Attachments

[ Email has no body, please see attachments ]