Визначення джерела інфекції захворювання COVID-19

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Анатолiй, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

В Постанові Кабміну від 09 грудня 2020 р. № 1236 (зі змінами) карантин встановлено на основі Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб". В п. 2 Постанови перераховано встановлені обмежувальні протиепідемічні заходи. Згідно ст.1 вищезгаданого закону:
- "обмежувальні протиепідемічні заходи - медико-санітарні та адміністративні заходи, що здійснюються в межах осередку інфекційної хвороби з метою запобігання її поширенню";
- "осередок інфекційної хвороби - місце (об'єкт, територія), де виявлено джерело інфекції та відповідні фактори передачі інфекції";
- "джерело збудника інфекційної хвороби (далі - джерело інфекції) - людина або тварина, заражені збудниками інфекційної хвороби";

Вищевказане означає, що обмежувальні протиепідемічні заходи встановлюються в осередку хвороби, де визначено джерело збудника.

На основі ст. 17 Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб", де зазначено, що "громадяни та їх об'єднання мають право на отримання достовірної інформації щодо епідемічної ситуації в Україні", а також того, що визначення епідемічної ситуації посилається на фактори передачі інфекції, визначення яких в свою чергу посилається на джерело інфекції, та на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Документ або його копія (чи посилання на нього), яким було визначено людину чи/або тварину, що являє собою джерело інфекції хвороби COVID-19 до прийняття постанови Кабміну від 09 грудня 2020 р. № 1236 (можливо, із виключенням персональної інформації особи).
2. Документ або його копія (чи посилання на нього), який визначає обставини забруднення об'єкту середовища життєдіяльності людини (наприклад, повітря) від визначеного джерела інфекції хвороби COVID-19.
3. Документ або його копія (чи посилання на нього), який містить перелік відповідних заходів, яких було вжито для нейтралізації джерела інфекції хвороби COVID-19. Якщо таких заходів не було вжито, то прошу надати документ або його копію, що пояснює причину цього.

У випадку, якщо з якихось причин не можливо надати відповідь – письмово вказати причину, або перенаправити (переадресувати) запит за належністю, відповідно до вимог Закону «Про доступ до публічної інформації», до розпорядника відповідної інформації.

Нагадую, що розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

З повагою,

Анатолiй

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

1 Attachment

 

 

Відповідь у вкладеному файлі.

 

 

 

показати цитоване

Public Health Department MOH,

2 Attachments

--
З повагою
Директорат громадського здоров'я  та профілактики захворюваності МОЗ
України