Встановлення окладу працівників апаратів судів відповідно до Закону (зміни до ПКМУ №358 від 24.05.2017р.) та наявність преміального фонду

Доброго дня!
Відповідно до ч.6 ст.150 ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" (далі Закон) схема посадових окладів із визначенням коефіцієнтів для державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя затверджується КМУ за поданням ДСА.
Згідно з ч.4 ст.150 Закону розмір посадового окладу працівника апарату суду, посада якого віднесена до найнижчої за умовами оплати праці посади державної служби, установлюється в розмірі, встановленому законодавством про державну службу.
Розмір посадових окладів інших працівників апарату суду збільшується на відповідний коефіцієнт пропорційно посадовим окладам працівників, посади яких віднесені до попередньої за умовами оплати праці посади державної служби в такому суді з урахуванням юрисдикцій державних органів.
13 січня 2021 року за поданням НАДС урядом було внесено зміни до постанови КМУ №15 від 18.01.2017р., якою було затверджено схему посадових окладів на посадах державної служби, відтак посадові оклади державних службовців на районному рівні з 01.01.2021р. складають у підкатегорії В3 - 4540грн., В2 4670грн.
Однак в місцевих загальних судах з 01.02.2021р. для працівників апаратів було зменшено посадові оклади, що призвело до невідповідності чинному законодавству їх рівня. Так, у державних службовців підкатегорії В3 посадовий оклад складає - 4394грн., у підкатегорії В2 - 4440грн., тобто порушено права державних службовців апаратів судів на законодавчо встановлений мінімальний рівень посадового окладу, а саме: мінімальний розмір посадового окладу не може бути менше двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом.
Крім того, відповідно до ч.7 ст.52 ЗУ «Про державну службу» фонд преміювання державного органу встановлюється у розмірі 20 відсотків загального фонду посадових окладів за рік та економії фонду оплати праці.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
1. вжиті заходи для встановлення посадових окладів на законодавчо передбаченому мінімальному рівні для державних службовців, як це зазначено в ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" та ЗУ "Про державну службу"?
2. надати проект постанови щодо внесення змін до постанови КМУ №358 із схемою визначення коефіцієнтів для державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів на 2021 рік.
3. чи врахований при затвердженні бюджету на 2020 та 2021 рік фонд преміювання, для виплат премій працівникам апаратів судів відповідно до ч.2 ст.50, ч.ч.6, 8 ст.52 ЗУ «Про державну службу»?

З повагою,
Svetlana

Державна Судова Адміністрація України, Державна судова адміністрація України

1 Attachment