Встановлення тарифного розряду керівнику гуртка, який має вищу кваліфікайційну категорію та звання учитель-методист

Іващенко Лариса Анатоліївна

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Учитель музичного мистецтва, який має вищу педагогічну освіту за спеціальністю «учитель музики та співів», стаж роботи складає 32 роки, якому за результатами атестації встановлено вищу кваліфікаційну категорію та звання «учитель-методист». Педагог має додаткові години керівника вокального гуртка. Ці години йому оплачуються за 10 тарифним розрядом у зв’язку з тим, що педагог не мав змоги пройти курси підвищення кваліфікації і тому не міг бути атестований, як керівник гуртка. У 2019 році курси були пройдені і педагог атестувався, як керівник гуртка.
Свого часу МОН на своєму офіційному сайті розміщувало роз’яснення, в якому вказувало: «Як правило, педагогічному працівнику, який на попередній посаді за результатами атестації мав кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», при переході на посаду, на якій не передбачено присвоєння кваліфікаційних категорій, встановлюється найвищий тарифний розряд, передбачений на цій посаді. Наприклад, учителю, який мав кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», при переході на посаду керівника гуртка керівник навчального закладу до наступної атестації має встановити найвищий тарифний розряд, передбачений на цій посаді». У роз’ясненні зазначається, що встановлення педагогічному працівнику, який має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», найнижчої кваліфікаційної категорії (тарифного розряду) на іншій посаді суперечить загальновизнаним нормам трудового законодавства.
То ж чи не було порушенням оплата роботи керівника гуртка за найнижчим розрядом і чи має право атестаційна комісія, враховуючи освітній рівень працівника, професійну компетентність, педагогічний досвід, результативність та якість роботи, інші дані, які характеризують його професійну діяльність, як керівника гуртка атестувати його на 12 тарифний розряд?

З повагою,

Іващенко Лариса Анатоліївна

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

1 Attachment

 

 

̳

 

:

[email address]

 

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]