З в е р н е н н я

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
«КОРУПЦІЯ - СТОП»
Україна, м. Одеса, вул. Новікова 2а, буд. 42а
Тел./факс: + 38048 795 44 02
e-mail: [email address]
ЄДРПОУ: 23211432

В м.Одеса незаконно зобов’язали цілодобові стоянки сплачувати паркувальний збір. На теперішній час, ситуація складається наступним чином:

Комунальним підприємством «Одестаранспарксервіс» укладено договори балансоутримування паркувальних місць з операторами (фізичними особами – підприємцями), згідно яких оператор повинен сплачувати від 10 до 20 % коштів, отриманих за парковку. При цьому саме комунальне підприємство не має на балансі земельних ділянок (згідно відповіді Одеської міської ради у період з 2013 по 2018 роки не зареєстровані звернення КП «Одестранспарксервіс» про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок під організацію спеціально відведених автостоянок на території м. Одеси).
В Податковому Кодексі України (268-1.2.1.) зазначено, що об’єктом оподаткування паркувальним збором є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". Стаття 268-1.2.2: Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.). Відповідно до листів заступника міського голови, директора Департаменту фінансів Одеської міської ради від 06.07.2018 року №04-29/11/50-ЗПИ, №04-29/11/51-ЗПИ грошові кошти на утримання та будівництво автостоянок у місті Одесі з бюджету не виділялись.
Враховуючи, що земельна ділянка для паркування не виділялася та будівництво автостоянок за кошти міського бюджету не здійснювалось, КП «Одестранспарксервіс» не має права укладати будь-які договори на земельних ділянках, не відведених для користування підприємству.
Таким чином, КП «Одестранспарксервіс» здійснює фіктивну підприємницьку діяльність.
Також власники або землекористувачі повинні сплачувати земельний податок. Оскільки КП «Одестранспарксервіс» не є ані власником, ані користувачем земельних ділянок, податок не сплачується. Враховуючи, що дане підприємство займається діяльністю з 2013 року, втрати бюджету складають близько п’ятидесяти мільонів грн.

На підставі вище викладеного, керуючись Законом України № 393 від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» просимо розглянути дане звернення та вирішити питання щодо проведення позапланової документальної перевірки КП «Одестранспарксервіс».

Про результати проведених заходів просимо повідомити письмово у встановлені законодавством терміни.

Голова ГО «Корупція Стоп» Француз Ігор Вікторович

Mail Delivery System,

Не вдалося доставити листа розпоряднику. Ми спробуємо ще раз, поки що нічого не потрібно робити

Mail Delivery System,

Не вдалося доставити листа розпоряднику. Ми спробуємо ще раз, поки що нічого не потрібно робити

Mail Delivery System,

Не вдалося доставити листа розпоряднику. Ми спробуємо ще раз, поки що нічого не потрібно робити

Mail Delivery System,

Не вдалося доставити листа розпоряднику. Можливо, ця адреса вже недійсна, в розпорядника переповнена пошта або вони відмовляються отримувати листи з Доступа. Ви можете спробувати написати їм з власної пошти