Забезпечити припинення протиправної діяльності в м. Підгородне Дніпропетровської області

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Василь Полімерний, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Василь Полімерний

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Просимо Вас забезпечити припинення протиправної діяльності, яка призведе до отруєння підземних вод та земель сільськогосподарського призначення в м. Підгородне Дніпропетровської області
.
Також звертаємо Вашу увагу на бездіяльність органів влади, які не організували експертиз та вивезення небезпечних для здоров’я та життя громадян відходів, незважаючи на заяви, що були подані до більшості державних установ міського та обласного рівнів. Факти наводимо нижче.

У місті Підгороднему на вул. Орловській, 20 власник земельної ділянки за кадастровим номером 1221411000:02:055:0353 Черкашин Сергій Олексійович веде незаконну діяльність, скидаючи відходи промислового виробництва у котлован глибиною 5 метрів та площею близько 300 м2 на відстані 90 метрів до найближчих будинків з постійним проживанням.
25 вересня 2020 року близько 19:00 у котлован було скинуто мішки з речовиною невідомого походження та пусті бочки, об’ємом дві вантажні машини марки SCANIA, кузов кожної машини має об’єм 20 куб.м. Мішки промарковано підписом «хром». Бочки промарковано підписом «ГОСТ 5905-79», що відповідає речовині «хром металевий». Відходи відразу ж намагалися засипати глиною за допомогою екскаватора. Дно котловану вологе і знаходиться на межі грунтових вод.
Оскільки на вулицях Орловській, Лебединій та інших сусідніх вулицях немає централізованого водоводу, то в господарстві використовується вода з колодязів та скважин. Отже жителі не мають можливості захиститися у випадку отруєння грунтових вод.
Порошок у мішках має сірий колір та сильний неприємний запах. В мешканців вул. Лебедина, що намагалися зупинити вивантаження відходів та торкалися мішків, було зафіксовано почервоніння долонь, сильний свербіж, а у всіх присутніх – металевий присмак у роті. Ці ознаки отруєння зберігалися до ранку наступного дня.
Жителі вул. Лебедина, сусідньої з вул. Орловська припинили скидання відходів. Третя вантажна машина, побачивши скупчення людей, розвернулася і на великій швидкості зникла у невідомому напрямку. Власник земельної ділянки під час вивантаження відходів був присутній. На запитання жителів вул. Лебедина ствердив, що оскільки він є власником земельної ділянки, то він може скидувати там будь-що. Жителі вул. Лебедина миттєво викликали поліцію. Почувши це, власник земельної ділянки сів у власний автомобіль АЕ 5212 НХ та на високій швидкості зник.
Також звертаємо Вашу увагу на той факт, що земельна ділянка за кадастровим номером 1221411000:02:055:0353 має цільове призначення для «будівництва приватного житлового будинку», що не відповідає діяльності, яка фактично проводиться (риття котловану глибиною 5 метрів та скидування відходів). Земельна ділянка, на яку є право власності знаходиться на відстані 20-25м від опори лінії електропередач високої напруги. Але фактично загороджено парканом значно більшу ділянку, таким чином, що паркан примикає до опори лінії електропередач. Отже, роботи, що проводяться порушують норми безпеки з мінімальної відстані від лінії електропередач.
Мешканці м.Підгороднего передали зразки відходів, що випали в процесі вивантаження в незалежну лабораторію. Результати наведені на другій сторінці заяви.
Було відкрито кримінальне провадження № 12020040440001065 від 6.10.2020 по заяві Приходько О.О. від 26.08.2020 р.
Звертаємо Вашу увагу на те, що відходи треба вивезти негайно, оскільки за словами екологічного експерту Шматкова Григорія Григоровича, концентрація небезпечних речовин в порошку з мішків, що вивантажені в котловані, перевищена в 1000-мільйон разів (для різних небезпечних речовин) і якщо не вивезти відходи негайно, то прийдеться опечатувати всі колодязі та скважини в м. Підгородне та вести воду централізовано до всіх будинків.

Наводимо хронометраж подій та подачі документів і відповідей від державних установ.
Риття котловану на Орловській 20 Черкашиним С.О. почалося в липні 2020.
1. Запроси в ОДА через сайт pravda.gov.ua від 3.08.2020 та 4.09.2020.
 Відповідь Підгородненської міської ради від 17.09.2020 Про те, що міська Рада не давала погодження на зняття грунту (міська рада направила лист до Держгеокадастру).
2. Визов поліції 5.09.2020 по телефону 102 Щодо незаконного риття котловану. Визивав: Савченко Юрій Володимирович тел. (093) 978-87-19
3. Визов поліції 25.09.2020 по телефону 102 близько 19:00. По факту скидання невідомих речовин у котлован. Визивав: Савченко Юрій Володимирович
4. Визов поліції 26.09.2020 по телефону 102. По факту спроб Черкашина С.О. продовжити скидання. Визивав: Приходько Олексій Олександрович. Тел (067)636-55-42.
5. Заява в Міськраду Подгороднего. Вхідний номер Д-865 від 28.09.2020 р. Заявник: Приходько О.О.
=> Відповідь від 29.09.2020 (фактично надіслана 7.10.2020).
Начебто на місце виїжджала комісія і встановила, не заходячи на ділянку, що у котлован вивантажено шлак (хоча і мішках мелкодисперсний порошок сірого кольору).
Міська Рада м. Підгородне у особі Горба Андрія Івановича не винонує ті дії, які мала в виконати згідно законодавства по надзвичайній ситуації, що виникла після скидання відходів в котлован на вул. Орловській, 20.
А саме:
Не організовує експертиз скинутих речовин.
Знижує серйозність проблем в порівнянні з фактичним станом, безпідставно стверджуючи, що вивантажені речовини є будівельним сміттям або звичайним шлаком відходів виробництва сталі (навіть при візуальному огляді речовини з мішків видно, що вона є мелкодисперсним порошком з сильним запахом, що відрізняється від звичайного шлаку, що складається с гранул).
6. Заява до Екологічної інспекції Дніпропетровської області. Є штамп і дата 28.09.2020 Заявник: Приходько О.О.
Додаткова заява від 9.10.2020 (щоб організувати перевірку ТОВ Спецтехбуд-Д, власником якого є Черкашин С.О.) Заявник: Приходько О.О.
6. Екологічний департамент ОДА Вхідний номер П-200/0/264-20. Є штамп і дата 28.09.2020. Заявник: Приходько О.О.
=> Відповідь від 2.10.2020 (про те, що всі повноваження тільки у міської ради)
7. Обласну Держпродспоживслужбу. Вхідний номер КО-2513 від 30.09.2020 р. Заявник: Приходько Людмила Миколаївна тел (067)523-79-47.
8. Заява в Обласну Прокуратуру. Заявник Кушпіль Василь Григорович. Через режим карантину вкинули в скриньку для подачі 1.10.2020.
9. Заява від 1.10.2020. Заявник: Приходько Людмила Миколаївна. Надиктовано заяву на гарячу лінію 15-45. Номер заяви 113-35-410
10. Відкрито кримінальне провадження № 12020040440001065 від 6.10.2020 . Заявник Приходько Олексій Олександрович. Слідчий Щербаков Дмитро Олександрович тел (050) 771-49-77.
Проведено обшук на території ділянки.
Взято зразки мішку з порошком та бочки, передано в міську Раду.
Обласною екологічною інспекцією взято зразки грунту – під мішками та незабрудненого поряд.
11. Заява від 12.10.2020 до ГУНП (поліції). Заявник Кушпіль Василь Григорович. Подано до обласної поліції.
12. Слідчим Щербаковим Д.О. Проведено допрос заявника Приходько О.О.
В процесі допиту і запису показів заявника Приходько О.О. , Щербаков Д.О. змінював покази, замість «невідома речовина в мішках» вказуючи «будівельне сміття». Приходько О.О. звернув увагу на цей факт і добився зміни тексту показів. Така поведінка слідчого Щербакова Д.О. розцінюється як саботаж та може вказувати на «співпрацю» слідчого з Черкашиним С.О.
Слідчий стверджує, що має труднощі з пошуком лабораторії для аналізу зразків відходів.
Слідчий Щербаков Д.О. каже, що буде чекати, поки буде результат аналізу грунту, взятого обласною екологічною інспекцією 6.10.2020.
Оскільки грунт не є речовиною в мішках, то буде занижено концентрацію шкідливих речовин та масштаби шкоди навколишньому середовищу.
За словами експерта, така речовина, як хром, розповсюджується через грунтові води розчиненням, а в грунті кількість речовини буде меншою, ніж у воді. Також концентрація речовини у воді буде збільшуватись з часом, отже масштаби можливої екологічної катастрофи можна оцінити тільки аналізом відходів з мішків безпосередньо.
Слідчий стверджує, що не бачить можливости вивезти небезепечні відходи з ділянки за допомогою держустанов в короткі строки.
Слідчий "підказує" шлях вирішення проблеми в неофіційному порядку - попросити Черкашина вивезти відходи з котловану самостійно. При цьому слідчий відмовляється фіксувати процесс, факт вивезення та полігон-одержувач за допомогою правоохоронних органів.
За клопотанням заявника слідчий при заявнику телефонував екологічному експерту Шматкову Григорію Григоровичу (має державні сертифікати з екологічного аудіту), але Щербаков Д.О. відмовив заявнику Приходько О.О. в офіційному підключенні Шматкова Г.Г. по кримінальному провадженню. Приходько О.О.: вважаємо за належне звернутися до Шматкова Г.Г. на офіційному рівні за консультацією щодо організації процесу експертиз та вивозу відходів та видачею експертного заключення за результатами аналізів відходів. Шматков Г.Г. є завідувачем кафедри екології та охорони навколишнього середовища Придніпроської Державної Академії Будівництва та Архітектури. Також Шматков Г.Г. має державний сертифікат екологічного аудитора №001.

Просимо Вас створити комісію з представників Служби Безпеки України, прокуратури, поліції, Держпродспоживслужби, Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України, Державної екологічної інспекції, Дніпропетровської обласної державної адміністрації та забезпечити проведення експертиз, що встановлять точний склад речовин, що були скинуті у котлован та провести вивезення та утилізацію відходів та повну очистку грунту, що був у контакті з небезпечними речовинами.

Висвітлення теми у ЗМІ:
1. Сьогодні.Головне. 01.10.2020
https://www.youtube.com/watch?v=Fl6trJqa... смотреть 0.00-4.00 мин
2. https://www.0562.com.ua/news/2902214/u-p...
3. Деталі. Підсумковий випуск від 09.10.2020
https://www.youtube.com/watch?v=SehxnzpU... смотреть 2.54-6.36 мин.

З повагою,
мешкашці сусідніх вулиць
м. Підгородне Дніпропетровської області
та Василь Полімерний

sbu_public, Служба безпеки України

Доброго дня!

Дана електронна поштова скринька призначена для отримання запитів на публічну інформацію відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Ваш лист по суті та за змістом є зверненням громадянина.
Ваш лист зареєстровано як звернення та надіслано до УСБУ у Дніпропетровській області.

показати цитоване