Заява про кримінальне правопорушення за ч.2 ст. 28, ч.1 ст. 172 ККУ (в порядку ст. 214 КПК України

Павленко Юрій Євгенійович

15.11.2023 нам стали відомі факти, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172 КК України.

За інтернет-посиланням: https://www.facebook.com/oksenlisovyi/po... Міністром освіти і науки України Лісовим Оксеном Васильовичем було опубліковано допис про наказ ректора Національного університету "Львівська політехніка" №4354-3-10 від 15.11.2023, згідно з яким Фаріон Ірину Дмитрівну було звільнено з посади професора з 16.11.2023 на підставі п.3 ст. 41 КЗпП. При цьому було додано фотокопію наказу, яким незаконно розкрито персональні дані Фаріон І.Д.

17.11.2023 фотокопію наказу про звільненя було видалено Лісовим О.В.

При цьому Лісовим О.В. висловлено від імені міністерства особисте неприязне ставлення до Фаріон І.Д.

Підстава звільнення Фаріон І.Д. - "вчинення аморального проступка", є надуманою, штучно створеною службовими особами Національного університету "Львівська політехніка" з метою свавільного незаконного звільнення з роботи Фаріон І.Д. з особистих мотивів (неприязні на ідеологічному ґрунті).

Вважаю, що ректор Національного університету "Львівська політехніка" Бобало Юрій Ярославович за попередньою змовою з Лісовим О.В. та іншими невстановленими особами вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 28, ч.1 ст. 172 КК України.

Загальна сума завданої кримінальним правопорушенням моральної шкоди, яка виражається, в публічному приниженні честі та гідності, втраті соціальних зв'язів, душевних стражданнях Фаріон І.Д., на мою думку, складає близько 500 000 (п'ятсот тисяч) гривень.

Матеріальна шкода виражається у втраті доходу (заробітної плати), та може бути установлена в Порядку обчислення середньої заробітної плати, визначеному Постановою Кабінету міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100. Оскільки я не володію такими даними, то приблизно оцінюю її в 2000 (дві тисячі) гривень на момент написання цієї заяви. Сума матеріальної шкоди зростатиме до моменту відновлення порушених прав Фаріон І.Д.: поновлення на роботі.

Установити точну суму завданої шкоди слідчий зможе із заяви про залучення Фаріон І.Д. як потерпілої в даному кримінальному провадженні.

Ст. 214 КПК України передбачає:
«1. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
[…]
4. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.»

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.60, ч. 1,4 ст. 214 КПК УКРАЇНИ, -
ПРОШУ:
1. Невідкладно, але не пізніше 24 годин внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.
2. Надати мені виписку з ЄРДР на електронну пошту [email address]

Заявник:
Павленко Юрій Євгенійович
04128 м. Київ, вул. Академіка Туполєва, 28
Тел.: 0730968898
Відповідь прошу надати на електронну пошту: [email address]

Національна поліція Львівської області

Не вдалося доставити листа розпоряднику. Можливо, ця адреса вже недійсна, в розпорядника переповнена пошта або вони відмовляються отримувати листи з Доступа. Ви можете спробувати написати їм з власної пошти