Запит на доступ до публічної інформації

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Копії висновків комісії "З розгляду питань пов'язаних з погодженням документації із землеустрою у Городоцькому районі", за наступними номерами №175, №176, №177 від 28.08.2012.

Для швидшого опрацювання запиту додатково повідомляю що дані документи застосовувались під час передачі у власність земельних ділянок Слонівському В.М., Слонівській Г.І., Теплій О.В. . Розпорядженнями голови Городоцької РДА під №641,№642,№643. від 5.09.2012р

З повагою,

Володимир

Gorodok, Відділ Держгеокадастру у Городоцькому районі Львівської області

1 Attachment

Юридичний коментар

Коментує Олександр Бурмагін, ГО Платформа прав людини

При такому "футболі" з боку державних органів необхідно застосовувати заходи на захист свого права на доступ до публічної інформації. В даному випадку, оскільки ситуація достатньо очевидна (умови надання земельної ділянки з державної або комунальної у приватну власність не можуть бути обмеженими в доступі) можна спочатку спробувати позасудові - звернутись зі скаргою на відповідь РДА до голови обласної держ.адміністрації або до Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини - на дії обох розпорядників. Уповноважені особи від омбудсмана можуть як почати процес притягнення посадових осіб до адмін.відповідальності за ст.212-3 КУпАП так і винести припис щодо усунення порушень в праві на доступ і надання інформації.

Скоріше за все, запитувані документи має РДА, оскільки вони були підставою для прийняття ними рішення щодо виділення земельних ділянок. Якщо скарга в порядку адміністративного підпорядкування або до Офісу омбудсмана не буде мати ефект, як найбільш процедурно складний можна застосувати останній спосіб захисту - звернутись до адміністративного суду із позовом про визнання дій розпорядників протиправними, зобов"язання вчинити дії (надати інформацію).