Запит щодо "проплачених" рекомендацій у аптечній сфері

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Які заходи сьогодні проводить МОЗ по боротьбі з “проплаченими” рекомендаціями (просування препаратів своєї торговельної марки через працівників аптек) у фармацевтичній галузі?

Чи на сьогодні зафіксовані факти накладення санкцій на фармацевтичні мережі за проплачені рекомендації? Можна навести конкретні приклади?

Чи приймали фахівці МОЗ участь у розробці Проекту Закону про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення обмежень для медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації під час здійснення ними професійної діяльності (реєстраційний номер 10293)? На які саме результати розраховують автори законопроекту і терміни?

Яким чином планується реалізовувати контроль за дотриманням норм законопроекту 10293, зокрема, у сфері боротьби з проплаченими рекомендаціями у фармацевтичній галузі? Чи планується окремо ввести інститут перевіряючих за дотриманням фармацевтами вимог закону?

З повагою, видання ТЕКСТИ

журналіст Андрій Гарасим