Злочинна бездiяльнicть

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Олена Семенiвна Мережко, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Олена Семенiвна Мережко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до Законів «Про НАБУ» та «Про національну безпеку» НАБУ є частиною сил безпеки, на які покладена функція із забезпечення національної безпеки України.

Національна безпека - захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності, демократичного конституційного ладу та інших національних інтересів України від реальних та потенційних загроз.

24.02.2022 рф розпочала збройну агресію проти України, яка триває до сьогодні.

Що в цей час робить НАБУ?

Переїхало до Львова і займається збереження процесуальних строків.

Так, з 24.02.22 по 25.03.22 ВАКС було опрацьовано всього 70 процесуальних документів у провадженнях НАБУ на стадії досудового розслідування (офіційні дані ВАКС).

Все.

Очевидно, НАБУ, яке відповідно до Закону є частиною сил безпеки, 500 працівників якого із 700 є особами начальницького складу, в умовах воєнного стану, в умовах збройної агресії проти нашої держави не спромоглося забезпечити виконання покладених на нього завдань.

Дуже добре, що 1 квітня голова ВР попередив спробу ухвалення запропонованого Центром протидії корупції законопроекту №7183, яким передбачається надання дозволу іншим органам в умовах воєнного стану здійснювати досудові розслідування злочинів, підслідних НАБУ.

Без сумніву, це була спроба захистити НАБУ, а головне - його директора від відповідальності за бездіяльність під час війни.

Керівництво НАБУ має понести відповідальність за свою бездіяльність в умовах триваючого збройного посягання на державний суверенітет та територіальну цілісність нашої держави, за свою неспроможність організувати та забезпечити роботу державного органу під час збройної агресії.

До речі, 16 квітня у директора НАБУ А. Ситника останній на посаді робочий день, а отже буде гарна нагода запросити його офіційно до воєнкомату, якщо він ще буде в Україні. Щоб не вийшло так, як вчинив його колега - ексгенпрокурор Р. Рябошапка.

Аналогiчно, не працюють й iншi органи влади. Це Державна податкова та митна служба, державна аудиторська служба та iншi.

Прошу надати iнформацiю

що зроблено цими органами вiдповiдно покладених на завдань за перiод вiйни
якi конкретнi результати за перiод вiйни досягнуто

якi заходи вжито до керiвництва цих органiв за злочинне невиконання
в умовах збройної агресії проти нашої держави покладених завдань.

З повагою,

Олена Семенiвна Мережко

ЗАПИТ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, Верховна Рада України

Шановний дописувачу!
Пунктом 218 Положення про порядок роботи з документами у Верховній Раді України (далі – Положення), затвердженого Розпорядженням Голови Верховної Ради України № 19 від 08.02.2021 року «Про деякі питання забезпечення документообігу у Верховній Раді України в електронній та паперовій формах», встановлено, що електронна адреса [Верховна Рада України request email] призначена виключно для подання електронних запитів на публічну інформацію у відповідності з частиною третьою статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Оскільки Ваше звернення за своєю суттю не є запитом на інформацію, дія зазначеного Закону на нього не поширюється, відтак, звернення залишається без розгляду.
Проте, за умови належного оформлення, звернення може розглядатись в порядку, передбаченому Законом України "Про звернення громадян".
Пунктом 160 Положення встановлено, що звернення в електронній формі, надіслане на адресу Верховної Ради України, приймається централізовано Управлінням з питань звернень громадян Апарату Верховної Ради України шляхом заповнення громадянином електронної форми на веб-порталі "Електронний кабінет громадянина" офіційного веб-сайту Верховної Ради України.
Детально ознайомитися з умовами подання звернення Ви можете на веб-порталі Управління з питань звернень громадян Апарату Верховної Ради України (режим доступу: http://vzvernen.rada.gov.ua/).
З повагою
Відділ роботи з публічною інформацією
Інформаційного управління
Апарату Верховної Ради України

показати цитоване