Звернення (повторно)
-
Від: Ірина
До: Верховна Рада України -
Звернення
про надання публічної інформації (вдруге)
Закон України "Про доступ до публічної інформації") визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень , інших розпорядників публічної інформації, що становить суспільний інтерес.
Відповідно до статті 19 Загальної Декларації прав людини та статті 10 Конвенції прав людини і основоположних свобод ( РИМ, 4.ХІ.1950) року, кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів, а також, керуючись правом на доступ до офіційних документів, визначеного Конвенцією Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе, ратифікованої Законом України №631-ІХ від 20.05.2020).
Керуючись Конвенцією Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе, Документ 994_001-09), ратифікованої Законом України №631- ІХ від 20.05.2020 р., в якій:
-Кожна Сторона гарантує право кожному, без дискримінації за будь-якою ознакою, на доступ, за вимогою, до офіційних документів, що знаходяться в розпорядженні державних органів.
-Кожна Сторона вживає необхідних заходів у своєму національному законодавстві для впровадження положень щодо доступу до офіційних документів, передбачених цією Конвенцією ( ст.2, п.1, 2 ).
У доступі до інформації в офіційному документі може бути відмовлено у разі … якщо тільки відсутній переважаючий суспільний інтерес в оприлюднені такої інформації.
Заявник має право обрати чи ознайомитися з оригіналом або копією, чи отримати копію цього документу в будь-якій доступній формі або форматі за своїм вибором, якщо тільки висловлене побажання не є виправданим (ст. 6 п.1).
Також доступ до інформації передбачено основним законом України – Конституцією України.
За нормою статті 32 Конституції України кожний громадянин має право знайомитися в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, установах та організаціях із відомостями про себе, які не є державною чи іншою захищеною законом таємницею.
Згідно статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Керуючись статтею 19 Конституції України, згідно якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Беручи до уваги Закон України "Про інформацію" 2657-XII, (перша редакція — Прийняття від 02.10.1992 р.), законодавство України про інформацію складають Конституція України (888-09¬), цей Закон, законодавчі акти про окремі галузі, види, форми і засоби інформації, міжнародні договори та угоди, ратифіковані Україною, та принципи і норми міжнародного
права ( ст.4).
Згідно статті 9 цього закону кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм
для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій. Кожному громадянину забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто. Переважним правом на одержання інформації користуються громадяни, яким ця інформація необхідна для виконання своїх професійних обов'язків.
Згідно статті 29 п.1 Закону України "Про інформацію" (Документ 2657-XII Редакція від 27.07.2023), інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення.
Не являється конфіденційною інформацією інформація комерційного та банківського характеру, а також інформація, правовий режим якої встановлено Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України ( з питань статистики, екології, банківських операцій, податків, тощо), та інформація, приховування якої становить загрозу життю та здоров’ю людей ( стаття 30).
Відповідно до ст.6 Закону України "Про доступ до публічної інформації" і ст. 21 Закону України "Про інформацію", не може бути віднесено до інформації з обмеженим доступом наступних даних: про розпорядження бюджетними коштами; про володіння, користування чи розпорядження державним або комунальним майном, у тому числі копій відповідних документів: про умови отримання державних та/або комунальних коштів або майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно; про стан довкілля, якість харчових продуктів і предметів побуту; про аварії та інші надзвичайні ситуації, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці людей; про стан здоров’я населення, його життєвий рівень, включаючи харчування, одяг, житло, медичне обслуговування та соціальне забезпечення, а також соціально-демографічні показники; стан правопорядку, освіти і культури населення; про факти порушення прав і свобод людини і громадянина; про незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб.
Автор звернення –жінка із власним іменем Ірина, людина, яка у своїй життєдіяльності користується наступними правовими статусами : людина в правовому статусі людини, вигодонабувач прав громадянина Союзу РСР/Української РСР (людини і громадянина згідно Конституції України) та є одна з народу, який є народом - переможцем у Великій Вітчизняній війні, народом України, а, отже, і є народ із зазначеними статусами вимагає негайно надати відповідь на такі запитання:
1.Копію рішення Верховної Ради України, Верховної Ради УРСР, Верховної Ради СРСР / Верховної Ради України :
- про вихід Ірини Василівни Кальницької (народжена 06 лютого 1971 року)
із громадянства УРСР/СРСР;
2.Про втрату Ірини Василівни Кальницької громадянства УРСР/СРСР;
3. Про позбавлення Ірини Василівни Кальницької громадянства УРСР/СРСР;
4.Про надання громадянства України за період часу з 1991 року по 2024 р.
Відповідь - копію документу, оформлену належним чином, із зазначенням номера вхідного документу, з розшифровкою підпису відповідальної особи та завірену мокрою печаткою надайте по суті та згідно хронології питань на мою електронну адресу, котру я вказала в формі реєстрації на даному сайті та в паперовому вигляді на адресу Україна, 254128, місто Київ 128, вулиця Блюхера, будинок 9, квартира 82
Вимагаю надати детальну відповідь по кожному пункту звернення на адресу, яку зазначено вище, а саме: Україна, 254128, місто Київ 128, вулиця Блюхера, будинок 9, квартира 82
Згідно відповіді ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ В МІСТІ КИЄВІ АДМІНІСТРАЦІЇ від 26.02.2024 року за №109-1229 на звернення автора "Про закріплення майна за комунальним підприємством "Керуюча дирекція" та витяг із додатку зазначено за №158 жилий будинок на вул. Блюхера 9.Інші запитувані документи Шевченківською районною в місті Києві державною адміністрацією в процесі виконання своїх обов'язків не створювались, у зв'язку із чим відсутні.
Звернення про надання інформації стосується інформації, необхідної для безпеки та захисту життя на фоні ведення бойових дій на території України і введеного воєнного стану в Україні Указом Президента України No 64/2022, тому відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.
У разі ненадання або надання неповної інформації, автор буде оскаржувати бездіяльність розпорядника відповідно до статті 23 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» до керівника розпорядника, вищого органу, суду або Омбудсмана.
Автор даного звернення забороняє збір, обробку та передачу персональних даних, які створено на підставі анкетних даних людини. Надається дозвіл на обробку в межах виконання даного звернення.
Автор даного звернення забороняє звертатися до автора як до фізичної особи, ототожнювати із фізичною особою та забороняє звертатися як до фізичної особи !
Честь маю!
З повагою Ірина Василівна Кальницька.